Czerwona kartka, Atak ochroniarza i wędkarstwo spławikowe

Czerwona kartka, Atak ochroniarza i wędkarstwo spławikowe

2 filmy wędkarskie połączone w jeden. Na początku zobaczycie wizytę na 3ech sklepach wędkarskich w Rzeszowie. Wraz z kamerą odwiedziliśmy sklep ZOO IGUANA C.H. Nova ul. Rejtana 67, Sklep Wędkarski Leader ul. Langiewicza 22b oraz ZOO IGUANA ul. Okulickiego 6. We wszystkich tych sklepach znajdziecie pellet Łowca. Na filmie pokazujemy gdzie jest zlokalizowany i jak dojechać do prezentowanych sklepów. Podczas wizyty w galerii Nova ochroniarzowi nie spodobało się, że nagrywamy sklep. Wkradł się w kadr i tym sposobem znalazł się na filmie. Jest to zabawna sytuacja, więc pozostawiłem ją na filmie, nie mniej jednak zakryłem twarz ponieważ nie chcę nikomu sprawić przykrości. Oficjalną listę sklepów wędkarskich, które sprzedająsz na pellet znajdziecie na stronie sklepu w zakładce sklepy stacjonarne.

[URIS id=1646]

Druga część filmu to wyprawa na żwirownię z miejscowości Zwięczyca. Zbiornik ten prezentowałem na wcześniejszych filmach. Aby do nich dotrzeć wystarczy wpisać w YouTube “Zwięczyca lucio”. Dodam jedynie, że zbiornik ma powierzchnię 1,9ha. Obowiązuje na nim zakaz kąpieli oraz górny wymiar ochronny karpia od 60 cm. Ten ostatni zresztą obowiązuje na wszystkich wodach okręgu PZW w Rzeszowie. Mam nadzieję, że jest bardziej respektowany przez wędkarzy niż utrzymanie czystości.

Stali widzowie dobrze wiedzą, że jestem wszechstronnym wędkarzem i łowię prawie wszystkimi metodami. Ponieważ w ostatnim czasie większość wypraw łowiłem na grunt metodą drgającej szczytówki, w myśl zasady “lubię zmiany” tym razem wyciągnąłem bata i łowiłem na spławik. Mój bat ma 6 metrów długości i jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku. Uważam, że wędkarstwo powinno rozwijać się w kierunku jak najtańszego łowienia dużych ryb dlatego nie podniecam się drogim sprzętem. Żyłka główna 0,14, haczyk na 2 białe robaki na przyponie 0,12 i jazda. Dawid, który łowił ze mną w tym dniu klasycznie zastosował feedery i nastawił się na łowienie na pellet.

Mapa dojazdowa do żwirowni w miejscowości Zwięczyca

Po zajęciu jednego z ostatnich wolnych stanowisk od razu zabrałem się za przygotowanie pelletu zanętowego. Ponieważ miałem informację od miejscowych wędkarzy, że łowisko jest zdominowane przez drobnicę, która skutecznie uniemożliwia pobranie przynęty większym rybom – tylko utwierdziłem się w zastosowaniu granulatu zamiast zanęty. Do wody powędrował pellet 2mm halibut / borówka zalany zalewą pelletową Łowca o tym samym smaku oraz jako uzupełnienie 4 garście pelletu 8mm w nadziei na zwabienie czegoś większego. Wszystkie komponenty są dostępne w sklepie Łowca – zakładka w górnym menu. Po 30 minutach zacząłem łowienie. Na początek w ruch poszły białe robaki. Od razu rozpoczęły się brania. Były bardzo zmienne – albo atomowe, gdzie ryba z całym impetem wciągała spławik pod wodę (przeważnie były to płocie) lub brania delikatne leszczy i krąpi, które wystawiały antenę nad taflę wody. Takie ujęcie widać zresztą na filmie bo było ich na tyle dużo, że udało się jej nagrać. Po szybkim złowieniu kilku ryb zdecydowałem się na zmianę haczyka na większy i zastosowaniu dużych czerwonych dżdżownic. Chciałem po prostu złowić coś większego niż 15 cm. Kto wygrał walkę taktyki zobaczycie na filmie, który polecm oglądnąć od początku do końca. Proszę Was również o zostawienie komentarza pod filmem, postaram się odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Zobacz też poprzednie wyprawy wędkarskie:

 wedkarstwo Ryby z głębi a Jurek ma większego ? Wędkarstwo na wesoło | Czarna Sędziszowska
 Feeder i tanie wędkarstwo gruntowe a gburowaci znawcy drogiej drobnicy – zawody wędkarskie spławik i grunt Feeder i tanie wędkarstwo gruntowe a gburowaci znawcy drogiej drobnicy – zawody

 

Komentarze

Dodaj odpowiedź