Po prostu Karpie na feeder bez C&R – wędkarstwo

Po prostu Karpie na feeder bez C&R – wędkarstwo

2.08.2015 wybrałem się z Romkiem i Jurkiem na łowisko 3 stawy do miejscowości Głogów Małopolski (woj. Podkarpackie) okręg PZW Rzeszów. W rzeczywistości są to 4 stawy. Ten czwarty jest położony w lesie i bardzo mocno zarośnięty. W zezwoleniu na amatorski połów ryb są wykazane 3. Powierzchnia 3,20 ha, obowiązuje zakaz kąpieli i górny wymiar ochronny karpia od 60 cm. Łowisko 3 stawy pokazywałem w poprzednich filmach. Odwiedzamy je 2-gi raz w tym roku i chyba nie jest to raz ostatni. Jeżeli czas i żona pozwoli postaram się zawitać na zawodach rodzinnych organizowanych w moim kole wędkarskim. Pełen wiary i nadziei – postaram się być.

We wstępie tego artykułu planowałem wywód na temat C&R czyli catch and release – z ang. złów i wypuść. Jednak po krótkim namyśle tego nie zrobię. Tak jak powiedziałem w filmie karpie zgodnie z wymiarem i limitem dobowym 2 sztuki na osobę zostały zabrane i wylądowały na patelni. Jeżeli ktoś ma obiekcje odnośnie tego faktu proszę pisać w komentarzach pod filmem lub tu na stronie – z przyjemnością podyskutuję.

[URIS id=1891]

Nad wodą byliśmy umówieni na 4tą nad ranem. Ostatnio ryby na tym łowisku brały własnie w bardzo wczesnych godzinach porannych. Tym razem jednak nie. Od 4 do 7 praktycznie nic się nie działo. Już nawet przez wchilę wszyscy byliśmy zrezygnowani. Zdążyliśmy zjeść i omówić wszystkie ploteczki aż tu nagle się zaczęło. Najlepsza fala brań była od godziny 9-12. Potem wszystko zamarło.

Ponieważ naszym celem były karpie od razu zdecydowałem się łowić na kulki, W tym dniu najlepiej sprawdzał się pellet do czego doszedłem po 2ch karpiach Jurka i 3ech Romka. Brania były bardzo mocne. Ryby wręcz wciągały wędki do wody. Co najlepsze żaden karp się nie spiął i tylko jeden był niewymiarowy. Wielkim zaskoczeniem był przyłów Romka – węgorz, który wziął na białe robaki z gruntu. Wprawdzie to padlinożerca ale żeby na białe robaki.. kto by pomyślał.

Mapka z dojazdem do Głogowa Małopolskiego, łowisko 3 stawy, woda PZW okręgu Rzeszów

Na filmie oprócz wcześniej wspomnianych karpi i węgorza zobaczycie papugę, która komuś uciekła i zrobiła sobie gniazdo na transformatorze przy łowisku. Jeżeli ktoś z Was hoduje papugi i mógłby ją przygarnąć to uratuje jej życie bo prawdopodobnie czytając komentarze widzów na facebooku (tutaj link do profilu Łowcy – https://www.facebook.com/wedkowanie ) ptak nie przetrwa zimy. Jeżeli ktoś z Was ją przygarnie, lub wiecie komu mogła uciec proszę dajcie znać.

Zapraszam na fajny film wędkarski z wypadu. Oglądajcie od początku do końca. Jest krótki tylko 25 minut więc ogarniecie. Na końcu podróży odwiedziłem Dawidka. Dowiecie się dlaczego nie było go na rybach. To chyba ostatni wypad przed zawodami o Puchar Wędkarstwo Lucio 2015. 15-16.08 widzimy się w Błażkowej. Relacje z tego wydarzenia oglądniecie do końca sierpnia.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Za brak koleżeństwa będzie lincz! – NADCHODZI Puchar Wędkarstwo Lucio 2015 Za brak koleżeństwa będzie lincz! – NADCHODZI Puchar Wędkarstwo Lucio 2015
KARPIE biorą bo upał rybom nie przeszkadza – wędkarstwo KARPIE biorą bo upał rybom nie przeszkadza – wędkarstwo

 

Komentarze

 • wedkarz
  7 sierpnia 2015

  nudy

  Odpowiedz
 • John-Maj
  8 sierpnia 2015

  Fajny filmik pełny relax a co do zabierania ryb to nic w tym nieprzyzwoitego .Jesteśmy wędkarzami uwielbiamy łowić ryby ale również lubimy je jeść.Powstało wiele przepisów kulinarnych dzięki pomysłowości wędkarzy.A może tak na koniec każdego filmiku dodać jakiś przepis na smaczna rybkę?
  Kiedyś z kolega łowiliśmy na Bugu a ze nic nie brało zabawialiśmy się łowiąc uklejki .Majac już odpowiednia ilość zabraliśmy się za czyszczenie (było z tym roboty).Oczyszczone rybki należy posolić i wrzucić do woreczka foliowego ,wsypac trochę maki ,potrząsnąć i gotowe .rybki smażymy przez chwile na głębokim mocno rozgrzanym oleju .Przekąska do piwa wyśmienita.Przepis zasłyszany od pana Gutkiewicza.Luciu możesz to sprawdzić bo pewnie ,,Gutek ” będzie na Twoich zawodach.Zycze smacznego a rybkę czasem zabierajmy (oczywiście z rozsądkiem) choćby po to żeby zrobić z niej smaczna potrawe dla zony ,dziewczyny a gdy będziemy wybierać się na ryby kolejnym razem napewno popatrzy na nas przychylniejszym okiem.

  Odpowiedz

Dodaj odpowiedź