Feeder na jeziorze i Karasie – wędkarstwo PZW Rzeszów

Feeder na jeziorze i Karasie – wędkarstwo PZW Rzeszów

27.09.2015 wybrałem się do miejscowości Trzciana (woj. Podkarpackie) na tzw. stawy Dyndy. Jest to woda należąca do PZW okręgu Rzeszów. Charakterystykę łowiska opisałem w poprzednich wpisach. Jeżeli opuściłeś możesz przeczytać tutaj: Pan karp i karasie na patelni. Głównym celem wyprawy były karasie i własnie takie ryby zobaczycie na filmie. Nadal znudzeni ciągłym łowieniem karpi celowo staraliśmy się ominąć ten gatunek nie nęcąc grubymi frakcjami oraz nie łowić na kulki proteinowe. Co więcej doskonale się to udało. Na jednym zestawie zawiesiła się nawet płoć, której już chwile nie było na moich filmach.

Jako główną przynętę używaliśmy białych robaków. Zakładaliśmy od 2 – 5 sztuk na haczyk. Rybom w tym dniu specjalnie nie przeszkadzał hak więc jego wilekość miała niewielkie znaczenie. Karasie chciały współpracować do tego stopnia, że brały na pellet 12mm, który ledwo mieścił im się do pyszczków. Pellet ten będzie dostępny w sprzedaży w 2016 roku. Cały czas natomiast możecie zaopatrywać się w pellet zanętowy Łowcy dostępny w naszym sklepie wędkarskim Łowca online. Link do sklepu tutaj: Sklep wędkarskie ŁOWCA. Zapraszam zwłaszcza osoby, które nie miały z nim do czynienia. Ci, którzy spróbowali wracają bo wiedzą jaką stanowi bazę zanętową. Zresztą widzieliście to już nie raz na moich filmach.

[URIS id=2138]

Wędki, na które łowiliśmy to feedery. Jest to odmiana wędkarstwa gruntowego, w którym wyznacznikiem brań jest tzw. drgająca szczytówka. Dla osób z małym stażem wędkarskim jak sama nazwa mówi brania ryb poznaje się po tym jak szczytówka się rusza (drga). Dodatkowo na szczytówkę montuje dzwoneczki, które w momencie brania dzwonią. Robię tak dlatego, że ciągle latam z kamerą. Rzadko kiedy zdarza mi się spokojnie usiąść na fotelu i obserwować wędki. Niestety przekłada się to na ilość łowionych ryb, ale stali widzowie wiedzą, że i tak nie jest najgorzej. Oprócz dzwoneczka na jednej wędce widać świetlik, który zakładam na noc. Tym razem został z poprzednich łowów – po prostu nie chciało mi się go ściągać.

Jeszcze jedną rzeczą, na którą chciałem zwrócić uwagę to ustawienie wędek. Przeważnie co widać na filmach ustawiam szczytówki wysoko w kierunku nieba. Lubie w ten sposób łowić nie zależnie od łowiska. Większość wędkarzy natomiast ustawia w ten sposób wędki łowiąc tylko na rzekach. Takie ustawienie powoduje, że mała część żyłki jest zatopiona i nurt nie ściąga zestawu. Dodatkowym plusem jest lepsze widoczność brań. Na wodach stojących, gdzie takiego nurtu nie ma większość osób ustawia szczytówki skierowane w taflę wody w ten sposób aby jak najwięcej żyłki było zatopione w wodzie. Dzięki tematu omijamy fałszywe drgania szczytówki spowodowane przez wiatr. Na tym filmie co rzadko mi się zdarza ze względu własnie na wiatr ustawiłem wędki jak należy.

Mapka z dojazdem do łowiska stawy Dyndy w Trzcianie

Polecam oglądnać cały film od początku do końca. Po ostatnim filmie posłuchałem większości wypowiedzi i zrobiłem prawie 20to minutową produkcje. Film jest bardzo dynamiczny, nagrany 2ma kamerami, zawiera wiele wątków. Aby niczego nie przegapić proponuję wcisnąć play i zrelaksować się przy całości materiału. Dodatkowo bonusem jest konkurs w pleciony w film. Konkurs ten trwa od 2.10.2015 do 9.10.2015 czyli tydzień. Odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod filmem lub bezpośrednio tutaj na stronie. Zwycięzcę poznamy za tydzień w piątek o 19:00.

Zapraszam na film. Po oglądnięciu jak się spodoba proszę o łapkę w górę i komentarz. Możesz go również udostępnić znajomym. Weekend zaczycna się zawsze o 19:00 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby.  Miłego oglądania.

Zachęcam do śledzenia profilu Łowca na Facebooku tutaj link: https://www.facebook.com/wedkowanie Umieszczam tam na bieżąco nowości, ploteczki, kiedy i gdzie będę łowił oraz o czym będzie kolejny film. Nie musisz posiadać konta na Facebooku aby zobaczyć co u mnie słychać. Zachęcam do regularnych odwiedzi.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Kula pelletowa i wieczorne wędkarstwo na feeder z koszyczkiem Kula pelletowa i wieczorne wędkarstwo na feeder z koszyczkiem
Spontaniczna nocka i znowu te karpie – Lipie (okręg PZW Rzeszów), wędkarstwo nocą Spontaniczna nocka i znowu te karpie – Lipie (okręg PZW Rzeszów), wędkarstwo nocą

 

Dodaj odpowiedź