Śmieszne karpie w weekend i rozpoznanie łowiska przed zawodami – Błażkowa, wędkarstwo i humor

Śmieszne karpie w weekend i rozpoznanie łowiska przed zawodami – Błażkowa, wędkarstwo i humor

3-5.07.2015 rozbiliśmy z chłopakami 3 dniowy obóz Łowcy w Błażkowej. Cel to rozpoznanie łowiska przed zawodami o Puchar Wędkarstwo Lucio, które odbędą się 15-16.08.2015. W sumie łowiliśmy w 15 osób + dzieci. Chłopaki przyjechali z różnych miast m. in. Warszawa, Stalowa Wola, Rudnik, Tarnów, Nowy Sącz, Rzeszów i Błażkowa. Ponieważ ze względu na pracę i odległość rzadko mamy możliwość spotkać się w takim gronie i tym razem postanowiliśmy, że ryby odłożymy na drugi plan. Głównym planem wyjazdu, który nakreślił się po dotarciu na miejsce stał się relaks, integracja, ploteczki i rozpoznanie łowiska.

Zbiornik Błażkowa należy do PZW okręgu Rzeszów. Ma powierzchnię 25,74 ha na którą składają się 4 wyrobiska po żwirowe. Dno i brzegi są kamieniste, miejscami muliste. Głębokość łowiska jest bardzo równa i waha się od 3,6 do 4 metrów. Przez środek (pod wodą) przebiega stara droga techniczna, o której opowiedział nam prezes miejscowego koła wędkarskiego nr 34 Wisłoka w m. Klecie. Drogę tą można wychwycić na echosondzie. Ze względu na głębokość i kamienie na zbiorniku obowiązuje zakaz kąpieli – czego również bardzo będziemy pilnować na zawodach o Puchar Wędkarstwo Lucio. Nie wolno pływać i wywozić zestawów żadnymi środkami pływającymi oprócz zdalnie sterowanych łódek. Tak jak na większości zbiorników PZW Rzeszów obowiązuje górny wymiar ochronny karpia od 60 cm.

[URIS id=1783]

Dojazd do łowiska nie jest prosty ponieważ można to zrobić co najmniej na 3 sposoby. Po rozeznaniu zdecydowanie najlepszy rozwiązaniem jest z Pilzna obrać kierunek na Jasło, dojechać do miejscowości Brzostek. Za Brzostkiem (na granicy z miejscowością Klecie) dokładnie 150km (4 słupek) skręcić w prawo na żwirownię. Asfalt przekształci się w drogę żwirową – to znak, że jedziecie dobrze. Mijacie kopki żwiru , przejeżdżacie przez most pontonowy i kiedy droga się rozwidli skręcacie w LEWO. Tym sposobem dojedziecie bezpośrednio nad największy staw, na którym będzie impreza, jednak na przeciwny brzeg. Jak zobaczycie niebieski barak na drugim brzegu jesteście w domu. Groblą można bez problemu objechać zbiornik po obu stronach, chyba, że ktoś przyjedzie sportowym samochodem to będzie problem, ale zawsze zostają nogi. Polecam weźcie ze sobą nawigację i prześledźcie dojazd na Google Maps!. Weźcie tez poprawkę, że trzeba przejechać przez Dębice i chwile to zajmie więc wyjedźcie odpowiednio wcześniej. Możecie na obiekcie przebywać od piątku, żeby w nocy nie błądzić. Jak oglądniecie film z wyprawy – jechaliśmy inną drogą (dłuższą, krętą i wąską). Też tak się da dojechać ale poco sobie komplikować życie.

Mapa z dojazdem do Błażkowej

Odnośnie samego wyjazdu i taktyki na zbiorniku przez 3 dni złowiliśmy może 3 małe ryby. Zdecydowanie dominuje ryba średnia i duża. Łowiąc na grunt warto umieścić zestaw w okolicy środka jeziora (dawnej drogi technicznej), i można spodziewać się brań ładnych leszczy i karpi. Najlepiej sprawdzały nam się małe przynęty (pellet truskawkowy) i kukurydza. Ponieważ dno jest nad wyraz równe warto nęcić punktowo i systematycznie. Ryby pływają stadami więc jak zaczną się brania lepiej nie odchodzić od wędek. Zestawy możecie wyrzucać lub wywozić łódką zdalnie sterowaną. Zakaz pływania pontonami itp.

Zapraszam na relację filmową z obozu Łowcy w Błazkowej. Jeżeli macie pytania piszcie w komentarzach na dole. Wolałbym odpowiedzieć wcześniej niż w dniu zawodów odbierać 100 telefonów. Z góry dzięki.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Gdzie na wakacje z dzieckiem? Darłowo nad morzem i wędkarstwo rodzinne | Winnica Leśny Dworek Gdzie na wakacje z dzieckiem? Darłowo nad morzem i wędkarstwo rodzinne | Winnica Leśny Dworek
wedkarstwo Wędkarstwo morskie, czas na DORSZE! Morze Bałtyckie i kuter Paweł w Darłowie

 

Komentarze

 • wedkarz
  10 lipca 2015

  Witam

  Ogólnie to jestem za wpólnymi wypadami na rybki, ale pomalutku na waszych filmach zaciera się granica między zabawą a wiochą…

  Ps.
  Jeśli byli to współczuję innym wędkarzom

  Odpowiedz
 • John-Maj
  24 lipca 2015

  Profesjonalizm jaki był w kilku poprzednich filmach utopił się w alkoholu ,ale śmieszne to było ha ha ha.Testowanie łowiska ? Rozumie, macie jakiś problem ale żeby się tym chwalić? Dla mnie żenada.

  Odpowiedz

Dodaj odpowiedź