Duży Karaś z wody PZW na pellet Łowca – wędkarstwo gruntowe

17.05.2015 wybrałem się z Dawidem na łowisko Lipie. Jest to 10-o hektarowy zbiornik po żwirowy należący do PZW okręgu Rzeszów. Łowisko jest jednym z lepszych o ile nie najlepszym w okolicach Rzeszowa jeżeli chodzi o karpie. Zjeżdżają się tu ludzie z całego województwa i co niektórzy przesiadują po kilka dni. Pomimo, iż nad wodą pojawiliśmy się o 4:30 nad ranem zajęliśmy jedno z ostatnich wolnych miejsc.

Nastawialiśmy się na karpie i właśnie takie ryby podczas wyprawy udało nam się złowić. Łowiliśmy na pellet Łowca 12mm o smaku truskawka, który w tym dniu idealnie spasował rybom. Jedną wędkę miałem cały czas zarzuconą na małą kulkę pływającą (również truskawkową) podpartą pływającą kukurydzą, jednak miałem na nią zdecydowanie mniej brań. Łowisko zanęciliśmy dywanowo pelletem Łowca 8mm o smaku halibut / orzech i halibut / cynamon.

wedkarstwo1
wedkarstwo12
wedkarstwo10
wedkarstwo18
wedkarstwo9
wedkarstwo2
wedkarstwo15
wedkarstwo8
wedkarstwo7
wedkarstwo11
wedkarstwo5
wedkarstwo14
wedkarstwo13
wedkarstwo16
wedkarstwo17
wedkarstwo19
wedkarstwo20
wedkarstwo3
wedkarstwo4
wedkarstwo6

Uwieńczeniem wyprawy był Karaś 45 cm o wadze ponad 2 kg złowiony przez Dawida (również na pellet truskawkowy Łowca) jako przyłów. Gdyby był to karp uszedłby w tłumie. Jak by tego było mało – karaś wziął w końcowej fazie holu karpia na drugiej wędce. Na jednym ze zdjęć widać jak Dawid trzyma 2 ryby. Niesamowity dublet.

Dojazd do łowiska Lipie (woda należy do PZW okręgu Rzeszów)

Na koniec zapraszam na film wędkarski z wyprawy.

Choroba ryb, o której wspominam na filmie to najprawdopodobniej wiremia wiosenna (info z komentarza od Tomka pod poprzednim filmem). 

Zachęcam do dyskusji w komentarzach na końcu wpisu.

Zobacz też poprzednie wyprawy wędkarskie:

8 KARPI w 3 godziny z wody PZW Rzeszów – wędkarstwo gruntowe 8 KARPI w 3 godziny z wody PZW Rzeszów – wędkarstwo gruntowe
Ostatnio dodany film Nocne grube ryby, spalone buty i papryka z ogniska
Jak się podoba kliknij

8 komentarzy so far.

 1. norbert napisał(a):
  witam widac ze u was to sa ryby bo u mnie w Świetokrzyskim jest lipa ryby mają pleśniawke ale mam zamiar sie wybrac do was na wody tylko u was bd dopłata bo my nie mamy podpisanego porozumienia z Rzeszowskim ale w najblizszym czasie sie wybiore do was jesli nawet bd dopłata a moze nawet sie spotkamy pozdrawiam . RYBY RYBY RYBY ,
 2. admin napisał(a):
  Norbert Zapraszam. Gdzie i kiedy jedziemy przeważnie pisze na facebooku – zapraszam do śledzenia: https://www.facebook.com/wedkowanie
 3. Rafał napisał(a):
  Witam. Zazdroszczę wam tylu fajnych miejscowek. Mieszkam w Kaliszu (woj.wielkopolskie) więc spora odległość nas dzieli , ale może któregoś dnia smakuje namiot do auta i zawitam do was. Mam pytanko gdzie mogę kupić waszą koszulkę lub bluzę? Na stronie są tylko zanęty.Pozdrawiam Rafał.
 4. Robert napisał(a):
  witajcie.jestem z Lublina,czy jak mam karte lubelska moge lowic w rzeszowskim?

LEAVE A COMMENT

*