Łowienie agresywnych tarlaków okoni na spinning i casting na 2 dziewczyny

Po 2u tygodniowej przerwie w łowieniu ryb wracamy do tematu wędkarstwo spinningowe i łowienie agresywnych okoni na spinning. Metoda standardowo boczny trok i rzeka Strug w Rzeszowie.

Powoli zaczynam tęsknić za spławikiem. Był nawet pierwotny plan aby zamiast spinningu rozpocząć wędkarstwo spławikowe 2016. Ostatecznie jednak ze względu na pogodę wybraliśmy łowienie okoni na boczny trok.

wedkarstwo2
wedkarstwo3
wedkarstwo4
wedkarstwo5
wedkarstwo6

Początkowo dzień nie zapowiadał się najlepiej. Ryby łowiłem tylko ja. Sprawdzały się najmniejsze przynęty. Ryby nie chciały brać albo brały bardzo agresywnie. Pierwszy raz w tym roku tak się zachowywały. Nie raz jest tak że nie biorą albo biorą delikatnie. Ale żeby tak się zachowywać ? Po 2ch godzinach słabego łowienia postanowiliśmy z chłopakami przenieść się w górne części rzeki Strug. Przeszliśmy przez most i obławialiśmy bardzo zaczepowe miejscówki.

Rzeka Strug w niektórych miejscach ma bardzo dużo zaczepów. Prawie zawsze, kiedy decydujemy się łowić powyżej mostu kończy się to zerwaniem kilku zestawów. Tak samo było w tym dniu. Straciliśmy w sumie kilkanaście zestawów, ale motywacją do łowienia były brania. Ryby brały bardzo agresywnie i co drugi rzut kończył się okoniem na brzegu. Wszystkie ryby były małe i średnie. Standardowo po odhaczeniu trafiły bezpiecznie do wody.


Mapka z dojazdem do rzeki Strug w Rzeszowie

Na co warto zwrócić uwagę z okoni dosłownie wylewał się mlecz. Ryby były bardzo pobudzone. Nawet na brzegu przy odhaczaniu wierciły się i chciały walczyć. Do tego stopnia szalały, że ja i Romek przypłaciliśmy to skaleczeniami. Prawdopodobnie okonie zebrały się na tarło. Niektóre stadami atakowały przynęty co udało mi się uwiecznić na filmie. Takie przygody nie zdarzają się codziennie a szkoda.

Jeżeli ktoś doczyta do tego miejsca to informuję, że na filmie jest zabawny wątek z castingiem dla 2-ch Pań. Temat należy traktować połowicznie tzn. tylko połowa jest możliwa do zrealizowania. Dawid drogie Panie jest niestety zajęty. Jego serduszko zostało zarezerwowane i nie łatwo będzie je przejąć. Natomiast jeżeli chodzi o Pawełka Warszawskiego Łobuza to temat może okazać się rozwojowy. Zgłoszenia można nadsyłać do Dawidka, który przekaże je Pawłowi. Ten drugi jest trochę nieśmiały.

Po filmie jeżeli się podobał zostaw łapkę w górę z góry dziękuję. Zachęcam standardowo do aktywności w komentarzach. Premiera kolejnego filmu standardowo w piątek o 19:00, bo weekend zaczyna się w piątek o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby!

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Rybomania Sosnowiec 2016 targi wędkarskie i obóz Łowcy Rybomania Sosnowiec 2016 targi wędkarskie i obóz Łowcy
Spinning, okonie i grill na wesoło z obozem Łowcy – wędkarstwo spinningowe Spinning, okonie i grill na wesoło z obozem Łowcy – wędkarstwo spinningowe

 

Jak się podoba kliknij

2 komentarze so far.

  1. […] Łowienie agresywnych tarlaków okoni na spinning i casting na 2 dziewczyny […]
  2. […] Łowienie agresywnych tarlaków okoni na spinning i casting na 2 dziewczyny […]

LEAVE A COMMENT

*