Ładne okonie i podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe

Jedyną słuszną metodą łowienia w takich warunkach jest podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe. Podczas tego wypadu udało się złowić naprawdę ładne okonie. Najskuteczniejszy był Szymek widoczny na miniaturce.

Film wędkarski nagrany w zimie 6.1.2016 na rzece Wisłok w Rzeszowie. Łowimy okonie na wysokości kortów tenisowych w dzielnicy Budziwój. Stali widzowie powinni kojarzyć tą miejscówkę z poprzednich filmów. Głębokość łowiska waha się od 50 do 70 cm więc jest to w miarę bezpieczna miejscówka na zimowe okonie.

wedkarstwo1
wedkarstwo7
wedkarstwo8
wedkarstwo9
wedkarstwo10
wedkarstwo11
wedkarstwo12
wedkarstwo2
wedkarstwo5
wedkarstwo6
wedkarstwo13
wedkarstwo14
wedkarstwo15
wedkarstwo16
wedkarstwo17
wedkarstwo18
wedkarstwo19
wedkarstwo20
wedkarstwo21
wedkarstwo4
wedkarstwo3

Ostatni na rybach było -15 stopni Celsjusza. W tym dniu temperatura spadała tylko do -3. Przy ujemnej temperaturze podlodówka to jedyny sensowny wybór. Kto próbował łowić chociażby na spinning dobrze wie jak zamarzają przelotki i żyłka. Było ekstra. Grubość lodu ok 10 – 15 cm umożliwiała komfortowe łowienie. Zaprawieni w bojach po ostatnim mroźnym wypadzie byliśmy zachwyceni. W tym dniu łowiliśmy w 9 osób. Wszyscy wytrwale wiercili dziury świdrem w nadziei na życiowe okonie.

Jak to często bywa na rybach człowiek staje się głodny. Dzień wcześniej zaplanowaliśmy, że standardowo aby się ogrzać i napełnić brzuchy zrobimy grilla. Na ruszt wskoczyły kiełbasy i boczek. Dzięki reprezentacji Tarnowa nie zabrakło mojej ulubionej potrawy wędkarskiej czyli fasolki po bretońsku. Dla odmiany tym razem została przyrządzona na butli gazowej z palnikiem. Nigdzie jedzenie nie smakuje tak jak nad wodą. I żeby człowiek pojechał najedzone to jak poczuje zapach i zobaczy jak jedzą inni momentalnie zgłodnieje.

Mapka z dojazdem do miejscówki na rzece Wisłok w Rzeszowie

Na filmie wraz z Grześkiem i Romkiem odnosimy się do komentarzy umieszczonych w serwisie YouTube pod filmem „Pstrągi i Klenie na spinning„, którego premiera miała miejsce 2 tygodnie temu. Łowiliśmy wtedy okonie, klenie i pstrągi (jako przyłów) w miejscowości Wyżne k. Rzeszowa na rzece Wisłok. Film został przedstawiony humorystycznie ze względu na nadęcie panujące w zaściankowych kręgach naszej braci wędkarskiej. Odbiło się to wąskim echem na arenie ogólnopolskiej natomiast bardzo szerokim w środowisku etycznych hipokrytów.

Przez etycznych hipokrytów rozumiem osoby tłumaczące swój udział w sadystycznym sporcie jakim jest wędkarstwo, etyką.

No przecież nic rybkom nie robimy odpinamy je w wodzie i zdjęć nie robimy w okresie ochronnym.

Film do tego stopnia podniósł ciśnienie ok 10 osobom, że pisały komentarze z rożnych kont zakładanych specjalnie na tą okazje. Niektóre komentarze wpadły do spamu bo były tej samej treści co wcześniej napisane z innego konta. Jednocześnie mi zarzucano, że je kasuję. Taki o to Polski klimacik. Koniecznie zapraszam na kolejne filmy, w których m.in Dawid przestrzega przed grubym mięsiarzem z czerwonego seicento grasującym po podkarpackich łowiskach i straszącym dzieci.  To już za tydzień tymczasem zapraszam na film. Polecam oglądnąć całość bo wątki są nieco poprzeplatane dynamiczną akcją.

Zostaw łapkę pod filmem jak się spodobał. Z góry dziękuję. Zachęcam również do dyskusji w komentarzach. W miarę możliwości przynajmniej przez pierwszą dobę postaram się na bieżąco odpisywać. Widzimy się za tydzień o 19:00 bo weekend zaczyna się o 19 na kanale Łowcy!. Ryby, ryby, ryby.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Wędkarstwo podlodowe 2016 i okonie – rozpoczęcie sezonu Wędkarstwo podlodowe 2016 i okonie – rozpoczęcie sezonu
 Pstrągi i klenie na spinning – wędkarstwo spinningowe Pstrągi i klenie na spinning – wędkarstwo spinningowe

 

Jak się podoba kliknij

2 komentarze so far.

  1. […] Ładne okonie i podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe […]
  2. […] Ładne okonie i podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe […]

LEAVE A COMMENT

*