Ładne okonie i podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe

Ładne okonie i podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe

Jedyną słuszną metodą łowienia w takich warunkach jest podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe. Podczas tego wypadu udało się złowić naprawdę ładne okonie. Najskuteczniejszy był Szymek widoczny na miniaturce.

Film wędkarski nagrany w zimie 6.1.2016 na rzece Wisłok w Rzeszowie. Łowimy okonie na wysokości kortów tenisowych w dzielnicy Budziwój. Stali widzowie powinni kojarzyć tą miejscówkę z poprzednich filmów. Głębokość łowiska waha się od 50 do 70 cm więc jest to w miarę bezpieczna miejscówka na zimowe okonie.

[URIS id=2603]

Ostatni na rybach było -15 stopni Celsjusza. W tym dniu temperatura spadała tylko do -3. Przy ujemnej temperaturze podlodówka to jedyny sensowny wybór. Kto próbował łowić chociażby na spinning dobrze wie jak zamarzają przelotki i żyłka. Było ekstra. Grubość lodu ok 10 – 15 cm umożliwiała komfortowe łowienie. Zaprawieni w bojach po ostatnim mroźnym wypadzie byliśmy zachwyceni. W tym dniu łowiliśmy w 9 osób. Wszyscy wytrwale wiercili dziury świdrem w nadziei na życiowe okonie.

Jak to często bywa na rybach człowiek staje się głodny. Dzień wcześniej zaplanowaliśmy, że standardowo aby się ogrzać i napełnić brzuchy zrobimy grilla. Na ruszt wskoczyły kiełbasy i boczek. Dzięki reprezentacji Tarnowa nie zabrakło mojej ulubionej potrawy wędkarskiej czyli fasolki po bretońsku. Dla odmiany tym razem została przyrządzona na butli gazowej z palnikiem. Nigdzie jedzenie nie smakuje tak jak nad wodą. I żeby człowiek pojechał najedzone to jak poczuje zapach i zobaczy jak jedzą inni momentalnie zgłodnieje.

Mapka z dojazdem do miejscówki na rzece Wisłok w Rzeszowie

Na filmie wraz z Grześkiem i Romkiem odnosimy się do komentarzy umieszczonych w serwisie YouTube pod filmem “Pstrągi i Klenie na spinning“, którego premiera miała miejsce 2 tygodnie temu. Łowiliśmy wtedy okonie, klenie i pstrągi (jako przyłów) w miejscowości Wyżne k. Rzeszowa na rzece Wisłok. Film został przedstawiony humorystycznie ze względu na nadęcie panujące w zaściankowych kręgach naszej braci wędkarskiej. Odbiło się to wąskim echem na arenie ogólnopolskiej natomiast bardzo szerokim w środowisku etycznych hipokrytów.

Przez etycznych hipokrytów rozumiem osoby tłumaczące swój udział w sadystycznym sporcie jakim jest wędkarstwo, etyką.

No przecież nic rybkom nie robimy odpinamy je w wodzie i zdjęć nie robimy w okresie ochronnym.

Film do tego stopnia podniósł ciśnienie ok 10 osobom, że pisały komentarze z rożnych kont zakładanych specjalnie na tą okazje. Niektóre komentarze wpadły do spamu bo były tej samej treści co wcześniej napisane z innego konta. Jednocześnie mi zarzucano, że je kasuję. Taki o to Polski klimacik. Koniecznie zapraszam na kolejne filmy, w których m.in Dawid przestrzega przed grubym mięsiarzem z czerwonego seicento grasującym po podkarpackich łowiskach i straszącym dzieci.  To już za tydzień tymczasem zapraszam na film. Polecam oglądnąć całość bo wątki są nieco poprzeplatane dynamiczną akcją.

Zostaw łapkę pod filmem jak się spodobał. Z góry dziękuję. Zachęcam również do dyskusji w komentarzach. W miarę możliwości przynajmniej przez pierwszą dobę postaram się na bieżąco odpisywać. Widzimy się za tydzień o 19:00 bo weekend zaczyna się o 19 na kanale Łowcy!. Ryby, ryby, ryby.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Wędkarstwo podlodowe 2016 i okonie – rozpoczęcie sezonu Wędkarstwo podlodowe 2016 i okonie – rozpoczęcie sezonu
 Pstrągi i klenie na spinning – wędkarstwo spinningowe Pstrągi i klenie na spinning – wędkarstwo spinningowe

 

Dodaj odpowiedź