Ryby są nie ważne! Wędkarstwo rodzinne i obóz Łowcy

Ryby są nie ważne! Wędkarstwo rodzinne i obóz Łowcy

Wędkarstwo rodzinne to najpiękniejsza odmiana wędkarstwa. Tutaj ryby są nie ważne, schodzą na drugi plan zwłaszcza jeżeli ktoś ma małe dzieci. Ważne aby złapały bakcyla i wspólnie chciały spędzać z nami czas nad wodą. To podwójne szczęście – chyba żadna kobieta nie odmówi dziecku ryb (z mężami bywa różnie, sam potwierdzę). Tak więc pół żartem pół serio warto piec 2 pieczenie na jednym ogniu: spędzać czas z dziećmi, ewentualnie nawet żoną jak da się namówić i szykować grunt pod interesy na przyszłe wyprawy, których akceptacja będzie o niebo łatwiejsza.

Bardzo spontanicznie bo o godzinie 12:00 postanowiłem z Olkiem, Jurkiem i Dawidem, że wybierzemy się z dziećmi na zbiornik Niedźwiadek w Wólce Niedźwiedzkiej. Stali widzowie powinni kojarzyć ten zbiornik z pierwszej edycji zawodów o Puchar Wędkarstwo Lucio 2013 (kto nie widział wpiszcie w YouTube i wyskoczy). Zbiornik Niedźwiadek ma powierzchnię 8,10 ha. Jest to zbiornik zaporowy – przez środek przepływa rzeczka. Nie wolno na nim brodzić, wynosić i wywozić zanęt. Górny wymiar karpia tak jak na większości zbiorników PZW okręgu Rzeszów to 60 cm. Ponieważ nie wszyscy rozumieją ten zapis informuję, że rybę, która ma 60 cm lub więcej należy uwolnić.

[URIS id=1812]

Ponieważ mam dwójkę małych dzieci (6 i 2 latka) taktyka i ryby tak jak wspomniałem wcześniej nie ma znaczenia. Chłopaki łowili jedną wędką spławikową (do metody odległościowej) ponieważ jest stosunkowo która, lekka i ma kołowrotek. Przyznam, że na początku rozkładałem dzieciom bata ale im najbardziej w łowieniu podoba się kręcenie kołowrotkiem. Ponieważ nie potrafią zarzucać pomagam im w tym zaraz po założeniu przynęty na haczyk. Być może gdyby wyjazd był zaplanowany złowili by większą ilość drobnicy, jednak na spontanie w niedziele udało się kupić jedynie kukurydzę. Dzieci zjadły kiełbasy z grilla, lody, puszczały latawca i wielkość ryb nie miała dla nich większego znaczenia.

Mapa z dojazdem do Niedźwiadka w Wólce Niedźwiedzkiej

Po 4ech godzinach, kiedy nawet już drobnica zrezygnowała ze współpracy – reszta obozu postanowiła spróbować sił z zestawami na drapieżnika. O dziwo po godzinie Jurek miał piękne branie na żywca zamontowanego na spławiku, jednak .. nie zaciął 🙂 Emocje i podpowiedzi innych wzięły górę i pudło. Wylatujący zestaw z wody mało nie rozbił szyby w moim samochodzie. Każdemu z całego serca polecam wędkarstwo rodzinne nie tylko jako sposób spędzenia czasu z dziećmi ale zupełnie nowe doświadczenie. Spróbujcie.. Zapraszam na relację filmową z rodzinnego obozu Łowcy w Wólce Niedźwiedzkiej. Jeżeli macie pytania piszcie w komentarzach na dole.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Śmieszne karpie w weekend i rozpoznanie łowiska przed zawodami – Błażkowa, wędkarstwo i humor Śmieszne karpie w weekend i rozpoznanie łowiska przed zawodami – Błażkowa, wędkarstwo i humor
 Gdzie na wakacje z dzieckiem? Darłowo nad morzem i wędkarstwo rodzinne | Winnica Leśny Dworek Gdzie na wakacje z dzieckiem? Darłowo nad morzem i wędkarstwo rodzinne | Winnica Leśny Dworek

 

Dodaj odpowiedź