Karp na trupka i dziwny przyłów Filipa

Karp na trupka i dziwny przyłów Filipa

22-23.08.2015 z soboty na niedzielę wybrałem się spontanicznie nad zbiornik w miejscowości Czarna Sędziszowska tzw. Czarny Staw. Charakter tego łowiska opisałem w wyprawie “Ryby z głębi a Jurek ma większego ? Wędkarstwo na wesoło | Czarna Sędziszowska” więc odsyłam do tej pozycji. Ponieważ to pierwszy weekend po Pucharze Wędkarstwo Lucio 2015 potrzebowałem solidnie odpocząć i naładować akumulatory na kolejny tydzień pracy. Często widzowie pytają jak i gdzie można się ze mną umówić na ryby. W większości przypadków zamieszczam taką informację z wyprzedzeniem na oficjalnym fanpagu Łowcy na Facebooku tutaj link: https://www.facebook.com/wedkowanie Tym razem jednak postanowiłem posiedzieć spokojnie przy wędkach dlatego takowa zapowiedź się nie pojawiła. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły zachęcam do śledzenia na bieżąco fanpage Łowca.

[URIS id=2012]

Ostatecznie nad wodę wybrałem się z Jurkiem (Rudnik nad Sanem), Dawidem i Małgorzatą (Rzeszów), Filipem, Eweliną i Rafałem z Tarnowa. Cel wyprawy to drapieżnik. Łowiliśmy na trupki oraz pellet Łowca o smaku ryby, który wejdzie do sprzedaży w 2016 roku. Łowisko było nęcone również pelletem Łowca, który możecie nabyć w sklepie: http://www.wedkarstwo.lucio.pl/sklep/ Akurat na tym wyjeździe nęciliśmy pelletem 8 mm o smaku halibut/piernik co przyniosło zaskakujące rezultaty.

W nocy najwięcej brań miał Jurek. Większość była dziwna – ryba chwytała zestaw z ukleją, ale nie dał rady jej zaciąć. Kiedy po 5tej nie udanej próbie udało mu się zaciąć na wędce zameldował się karp. Tak właśnie karp wziął na trupka z uklei. Zaciął się prawidłowo za wargę. Nie było to przypadkowe podhaczenie za bok. Ryba zrobiła solidny odjazd z zestawem. Tym samym Czarna Sędziszowska zaskoczyła nas drugi raz. Po odhaczeniu ryba bezpiecznie trafiła do wody. W nocy udało się oprócz karpia wyholować małego suma – na taki sam zestaw. Rano ok 8tej na wędce Dawida zameldował się natomiast karp o wadze 8 kg i długości prawie 70cm. Ryba skusiła się na pellet Łowca o smaku ryby. To było prawdziwe uwieńczenie wyprawy. Wszyscy w doskonałych humorach wróciliśmy do domu pełni sił na kolejny tydzień.

Mapa z dojazdem do łowiska Czarna Sędziszowska tzw. Czarny Staw

Zapraszam na relację filmową z wypadu nad Czarną Sędziszowską. Polecam oglądnąć film od początku do końca. Jak zwykle nie zabraknie kącika kulinarnego, dużej dawki humoru i klimatu, który panuje w obozie Łowcy. Po oglądnięciu zachęcam do dyskusji w komentarzach i jak film się podoba to proszę o łapkę w górę i udostępnienie znajomym.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Puchar Wędkarstwo Lucio ŁOWCA 2015 | Błażkowa – Najgrubsze zawody rodzinne w Polsce Puchar Wędkarstwo Lucio ŁOWCA 2015 | Błażkowa – Najgrubsze zawody rodzinne w Polsce
Na karpie z komercji, moje hobby to wędkarstwo | Przystanek Stawy Grębów woj. podkarpackie Na karpie z komercji, moje hobby to wędkarstwo | Przystanek Stawy Grębów woj. podkarpackie