Potrójny krętlik w metodzie boczny trok – wędkarstwo spinningowe

Potrójny krętlik w metodzie boczny trok – wędkarstwo spinningowe

Po długiej przerwie od spinningu postanowiłem przeprosić się z drapieżnikami. Dużo osób pisało w komentarzach pod filmami kiedy w końcu będzie metoda spinningowa i oto proszę jest. To na jaką metodę łowię w danym dniu wynika z warunków atmosferycznych, miejsca w którym łowię oraz mojego widzimisię. Im zimniej i gorsze warunki tym chętniej sięgam po spinning. Tak było i tym razem. Wspólnie z Dawidem wybrałem się nad rzekę Strug w Rzeszowie na wysokości mostu na ul. Kwiatkowskiego. Cel to okonie na boczny trok.

Rzeka Strug juz kilkukrotnie przewijała się w moich filmach, więc nie będę jej specjalnie opisywał. Jest to dopływ Wisłoka. Rzeka jest wąska i kręta. Nalezy do tych trudniejszych technicznie ze względu na dużą ilość zaczepów. Dominującym gatunkiem jeżeli chodzi o drapieżniki jest okoń, kleń, boleń i szczupak. Miejsce kiedyś niedoceniane przez wędkarzy obecnie bardzo często odwiedzane. Jako ciekawostkę napiszę Wam fakt, że samego dojścia do Wisłoka od strony mostku przy którym łowimy już nie ma. Teren jest ogrodzony. Został wykupiony przez prywatnego inwestora i powstanie tam ośrodek spokojnej starości.

[URIS id=2243]

Boczny trok jest jedną z moich ulubionych metod łowienia na spinning. Umożliwia wykonywanie dalekich rzutów niewielkimi przynętami. Generalnie ze względu na rybostan ostatnie lata niejako zmusiły mnie do łowienia jak najdelikatniejszego aby mieć jakikolwiek kontakt z rybą. Boczny trok to prawdziwy kiler na słabo żerujące ryby. Odpowiednio poprowadzonej przynęcie nie są w stanie oprzeć się nawet nie żerujące okonie. Tak zresztą było i w tym dniu. Ryba praktycznie nie żerowała. Nie było widać spławów ani ruchu na wodzie. Dawid przez pierwsze 2 godziny łowił tradycyjnie na większe przynęty wiązane bezpośrednio do żyłki głównej. Po moim 3cim okoniu zmienił zestaw na boczny trok.

Najlepszym kolorem przynęty okazał się fiolet (zresztą nie pierwszy raz). Inne kolory kompletnie nie interesowały okoni. Przypon dający najlepsze rezultaty – jak najdłuższy. W tym dniu wahał się od 05 do 1 metra. Przynęta 2 razy zahaczyła mi o podwodne gałęzie, jednak dzięki zastosowaniu potrójnego krętlika raz urwałem sam ciężarek a drugim razem sam haczyk. Ponieważ żyłką główna, przypon i ciężarek są wiązane niezależnie do krętlika po zerwaniu któregokolwiek członu nie trzeba przewiązywać całego zestawu. No chyba, że zerwiemy żyłkę główną co się bardzo rzadko zdarza. W przypadku standardowej pętli bez krętlika po zerwaniu czegokolwiek praktycznie musimy robić nowy zestaw.

Na filmie zobaczycie również rozstrzygnięcie konkursu, który jakiś czas ogłosiliśmy z Dawidem na jednym z filmów. Pytanie dotyczyło propozycji imienia kota Dawida. Wszystko jest już jasne. Zwycięzcę i imię kota Dawida poznacie w drugiej części filmu. Oczywiście podczas nagrywania nie obyło się bez zabawnych sytuacji. Zapraszam do oglądnięcia całości od początku do końca. Film jest krótki więc da się wytrzymać. Po filmie standardowo zapraszam do dyskusji w komentarzach. Jeżeli się spodoba kliknij łapkę w górę.

Krętlik potrójny łowca możesz kupić bezpośrednio w naszym sklepie link tutaj: http://wedkarstwo.lucio.pl/sklep/?81,potrojny-kretlik-opakowanie-10szt

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Jak wyglądają zarybienia w okręgu PZW Rzeszów sprawdza Wędkarstwo Lucio Łowca Jak wyglądają zarybienia w okręgu PZW Rzeszów sprawdza Wędkarstwo Lucio Łowca

 

Dodaj odpowiedź