Czarna Sędziszowska – Leszcze i karpie oraz jabłko qui pro quo

Czarna Sędziszowska – Leszcze i karpie oraz jabłko qui pro quo

Czarna Sędziszowska to łowisko szczególne. W tym roku odbędzie się na nim 4 edycja Pucharu Wędkarstwo Lucio Łowca 2016. Oprócz łowienia leszczy i karpi na filmie zobaczycie jak wygląda woda i jakie są stanowiska.

Pierwsza część filmu to przejście łowiska z Romkiem sędzią głównym zawodów oraz Pawłem – kierownikiem imprezy. Wytyczyliśmy stanowiska dla zawodników oraz miejsce na strefę VIP. Czarna Sędziszowska tylko pozornie wydaje się być dużym zbiornikiem.

[URIS id=3380]

 

Wszystkich możliwych stanowisk obliczyliśmy ok 130. Komfortowo może tam łowić 115 osób. Być może za kilka lat się to zmieni jednak na dzień dzisiejszy trwają jeszcze prace wydobywcze i ze względów bezpieczeństwa musieliśmy odpuścić jeden brzeg. Czarna Sędziszowska to łowisko zróżnicowane – od płytkich piaszczystych stanowisk do kamienistych z bardzo dużym spadkiem. Woda ta należy do jednych z najtrudniejszych żwirowni w okręgu PZW Rzeszów w dużej mierze przez głębokość.

Druga część filmu to już wspaniałe łowienie. Ryby brały jedna za drugą. Na zmianę na wędkach meldował się karpie i leszcze. Najlepszą przynętą był pellet Łowca 12 mm o smaku halibuta i białe robaki. Jurek zakładał 5 robaków na duży haczyk i miał brania. Ciężko mi powiedzieć czy to taki dobry dzień i ryby chciały współpracować czy tak po prostu tam jest kiedy człowiek koncentruje się na rybach. Zobaczymy na zawodach. 120 osób to zweryfikuje.


Mapka z dojazdem do łowiska Czarna Sędziszowska nad Czarny staw. 

Na filmie nie zabraknie kącika kulinarnego. Tym razem Jurek przygotuje szczególnie niebezpieczną potrawę o dumnej nazwie “Jabłko qui pro quo” czyli jabłko źle zrozumiane. Nie możecie tego przegapić. Początkowo nie chciał robić kącika ale jak zobaczył mój kącik z sałatką rybną to się zdecydował. Wzbił się na wysoki poziom i pokazał klasę.

Dawid zabrał ze sobą na ryby kota Dionizego. To jego pierwszy występ przed kamerą więc wybaczcie lekki stres. Mam nadzieję, że zdobędzie swoich zwolenników. Więcej szczegółów nie będę zdradzał zapraszam na relację filmową. Jak film się spodoba standardowo proszę zostawić łapkę w górę za co serdecznie dziękuję. Zachęcam też do dyskusji w komentarzach pod filmem.

 

Kolejna premiera jak zwykle w piątek o 19:00 bo weekend zaczyna się piątki o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby!

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 wedkarstwo10 Wędkarstwo rodzinne nad morzem – Darłowo Leśny Dworek
Wędkarstwo morskie – rejs kutrem Paweł na Bornholm i dorsze Wędkarstwo morskie – rejs kutrem Paweł na Bornholm i dorsze

Dodaj odpowiedź