Karpie są sprytne i nigdy się nie poddawaj – wędkarstwo karpiowe

Karpie są sprytne i nigdy się nie poddawaj – wędkarstwo karpiowe

Karpie są sprytne. Taki wniosek można wysnuć po ostatnim wyjeździe na Lipie k. Rzeszowa (woj. podkarpackie). Wracamy do tematu wędkarstwo karpiowe.

Spontanicznie w środku tygodnia po pracy postanowiłem z Dawidem spędzić 4 godziny nad wodą. Cel to karpie i leszcze. Od początku coś było nie tak. Ryby nie chciały współpracować. Łowiliśmy na nieznanym stanowisku co okazało się kulą u nogi.

[URIS id=3402]

 

Po 3ech godzinach kiedy zaczęliśmy tracić nadzieję na kontakt z rybą postanowiliśmy zmienić stanowisko. Okazał się to strzałem w dziesiątkę. Karpie stały na płytszej wodzie. Brania zaczęły się momentalnie po zarzuceniu. Być może film tego nie odda ale było ich sporo. Część nie zacięta, część ryb spadło. Docelowo do końca udało się wyholować 2 karpie kroczki. W tym dniu sprawiło mi to niesamowitą radość.

Łowiłem na 2 feedery. Jedna wędka klasycznie z przelotowym koszyczkiem a druga to metoda. Więcej brań miałem na zestaw z koszyczkiem zanętowym. Na końcu zestawu przypon z plecionki zakończony włosem. Najlepszą przynętą w tym dniu okazał się pellet Łowca 12 mm z dziurką o smaku ananas. Gdybym miał więcej czasu zaryzykowałbym również halibuta ponieważ ryby bardzo łapczywie wyjadały pellet halibutowy z podajników.


Mapka z dojazdem do łowiska w miejscowości Lipie k. Rzeszowa (woj. podkarpackie).

Dawid na obu wędkach miał zestawy z koszyczkiem zanętowym. Jest to jego ulubiona metoda łowienia i co najważniejsze skuteczna. W tym ryku nie było jeszcze wyjazdu żeby nie miał kontaktu z rybą więc wszystko gra. W odróżnieniu ode mnie natomiast Dawid używa teleskopowych karpiówek. Łowi na sztywno bo tak lubi.

Na filmie prezentujemy jak poprawnie rozrobić pellet przed łowieniem i jaką obieramy taktykę. Zapraszam na relacje filmową. Po obejrzeniu proszę zostawić łapkę w górę pod filmem za co z góry dziękuję. Jednocześnie zachęcam do dyskusji w komentarzach. Przeważnie staram się z Wami dyskutować. Do zobaczenia nad wodą!

Kolejna premiera jak zwykle w piątek o 19:00 bo weekend zaczyna się piątki o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby!

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Czarna Sędziszowska – Leszcze i karpie oraz jabłko qui pro quo Czarna Sędziszowska – Leszcze i karpie oraz jabłko qui pro quo
wedkarstwo10 Wędkarstwo rodzinne nad morzem – Darłowo Leśny Dworek

Dodaj odpowiedź