Karp na trupka i dziwny przyłów Filipa

22-23.08.2015 z soboty na niedzielę wybrałem się spontanicznie nad zbiornik w miejscowości Czarna Sędziszowska tzw. Czarny Staw. Charakter tego łowiska opisałem w wyprawie „Ryby z głębi a Jurek ma większego ? Wędkarstwo na wesoło | Czarna Sędziszowska” więc odsyłam do tej pozycji. Ponieważ to pierwszy weekend po Pucharze Wędkarstwo Lucio 2015 potrzebowałem solidnie odpocząć i naładować akumulatory na kolejny tydzień pracy. Często widzowie pytają jak i gdzie można się ze mną umówić na ryby. W większości przypadków zamieszczam taką informację z wyprzedzeniem na oficjalnym fanpagu Łowcy na Facebooku tutaj link: https://www.facebook.com/wedkowanie Tym razem jednak postanowiłem posiedzieć spokojnie przy wędkach dlatego takowa zapowiedź się nie pojawiła. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły zachęcam do śledzenia na bieżąco fanpage Łowca.

wedkarstwo1
wedkarstwo3
wedkarstwo7
wedkarstwo8
wedkarstwo9
wedkarstwo10
wedkarstwo11
wedkarstwo12
wedkarstwo4
wedkarstwo5
wedkarstwo6
wedkarstwo13
wedkarstwo2

Ostatecznie nad wodę wybrałem się z Jurkiem (Rudnik nad Sanem), Dawidem i Małgorzatą (Rzeszów), Filipem, Eweliną i Rafałem z Tarnowa. Cel wyprawy to drapieżnik. Łowiliśmy na trupki oraz pellet Łowca o smaku ryby, który wejdzie do sprzedaży w 2016 roku. Łowisko było nęcone również pelletem Łowca, który możecie nabyć w sklepie: http://www.wedkarstwo.lucio.pl/sklep/ Akurat na tym wyjeździe nęciliśmy pelletem 8 mm o smaku halibut/piernik co przyniosło zaskakujące rezultaty.

W nocy najwięcej brań miał Jurek. Większość była dziwna – ryba chwytała zestaw z ukleją, ale nie dał rady jej zaciąć. Kiedy po 5tej nie udanej próbie udało mu się zaciąć na wędce zameldował się karp. Tak właśnie karp wziął na trupka z uklei. Zaciął się prawidłowo za wargę. Nie było to przypadkowe podhaczenie za bok. Ryba zrobiła solidny odjazd z zestawem. Tym samym Czarna Sędziszowska zaskoczyła nas drugi raz. Po odhaczeniu ryba bezpiecznie trafiła do wody. W nocy udało się oprócz karpia wyholować małego suma – na taki sam zestaw. Rano ok 8tej na wędce Dawida zameldował się natomiast karp o wadze 8 kg i długości prawie 70cm. Ryba skusiła się na pellet Łowca o smaku ryby. To było prawdziwe uwieńczenie wyprawy. Wszyscy w doskonałych humorach wróciliśmy do domu pełni sił na kolejny tydzień.

Mapa z dojazdem do łowiska Czarna Sędziszowska tzw. Czarny Staw

Zapraszam na relację filmową z wypadu nad Czarną Sędziszowską. Polecam oglądnąć film od początku do końca. Jak zwykle nie zabraknie kącika kulinarnego, dużej dawki humoru i klimatu, który panuje w obozie Łowcy. Po oglądnięciu zachęcam do dyskusji w komentarzach i jak film się podoba to proszę o łapkę w górę i udostępnienie znajomym.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Puchar Wędkarstwo Lucio ŁOWCA 2015 | Błażkowa – Najgrubsze zawody rodzinne w Polsce Puchar Wędkarstwo Lucio ŁOWCA 2015 | Błażkowa – Najgrubsze zawody rodzinne w Polsce
Na karpie z komercji, moje hobby to wędkarstwo | Przystanek Stawy Grębów woj. podkarpackie Na karpie z komercji, moje hobby to wędkarstwo | Przystanek Stawy Grębów woj. podkarpackie

 

Jak się podoba kliknij

2 komentarze so far.

  1. […] Karp na trupka i dziwny przyłów Filipa […]

LEAVE A COMMENT

*