8 KARPI w 3 godziny z wody PZW Rzeszów – wędkarstwo gruntowe

8 KARPI w 3 godziny z wody PZW Rzeszów – wędkarstwo gruntowe

14.05.2015 wybrałem się na zbiornik Lipie (woj. Podkarpackie). Jest to woda PZW okręgu Rzeszów. Ponieważ wyprawa była spontaniczna w dodatku w tygodniu (czwartek) wybrałem się sam. Łowiłem 3 godziny od 17:00 do 20:00. Początkowo miałem łowić do 23:00 natomiast znudziło mi się i zmęczyło mnie holowanie ryb więc skróciłem wyprawę. Nastawiałem się na karpie i tylko takie ryby udało mi się złowić. Łowiłem na 2 wędki feedery popularnie nazywane drgająca szczytówka. Do żyłki głównej miałem przymocowane podajniki do metody, natomiast przypony wykonane z cienkiej plecionki 0,8 mm. Jako przynęty używałem kulki proteinowe, kukurydzę oraz pellet w różnych wariacjach. W tym dniu najlepiej sprawdził się pellet aczkolwiek największy karp wziął na pływającą kulkę truskawkową z kukurydzą. Odnośnie kulki – jest to najtańsza i jednocześnie najgorsza kulka, którą posiadam, jednak w tym dniu okazała się skuteczna. Jak widać warto eksperymentować i próbować różnych przynęt nawet jeżeli nie mam do nich 100% przekonania.

[URIS id=1514]

Jeden z karpi podczas uwalniania machnął ogonem w ten sposób, że zalał całą kamerę i mikrofon wodą z łowiska. Zabawna sprawa i fajnie wygląda na filmie natomiast trochę zabolało mnie serce jak zobaczyłem, że ocieka wodą. Pod koniec filmu jest słyszalna różnica w dźwięku, ale da się oglądać. Mam nadzieję, że nie jest to trwałe uszkodzenie mikrofonu i przy kolejnym nagraniu wszystko wróci do normy. Oby..

Na filmie tłumaczę na prośbę jednego z widzów w jaki sposób poprawnie holować zaciętą rybę. Liczę na Wasze komentarze w tej kwestii pod wpisem. Napiszcie swoje spostrzeżenia, ponieważ jest to temat rzeka i może sam sie czegoś nowego dowiem. Polecam oglądnąć film od początku do końcu, ponieważ między holami ryb korzystając z braku towarzystwa trochę pogawędziłem do kamery. Zachęcam jednocześnie osoby oglądające filmy jedynie na YouTube do stałych odwiedzin bezpośrednio strony www.wedkarstwo.lucio.pl. ponieważ to czego nie dopowiem w filmach będę opisywał w formie pisemnej relacji z wyprawy. Osoby oglądające moje filmy tylko na tej stronie zapraszam natomiast do subskrypcji kanału ŁOWCA  w serwisie YouTube pod adresem: www.youtube.com/wedkowanie . Nie wszystkie filmy będą tu umieszczane i opisywane.

Mapka z dojazdem do łowiska Lipie od strony Rzeszowa:

Żeby nie rozpisywać się za bardzo na pierwszy raz, życzę miłego weekendu i widzimy się ponownie za tydzień w piątek o 19:00. Jeżeli macie jakieś pytania, sugestie lub chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami śmiało piszcie. Do najciekawszych wypowiedzi postaram się odnieść w kolejnych filmach, na większość odpiszę. Ryby, ryby, ryby

Komentarze

 • Emil
  15 maja 2015

  Mam pytanie dotyczące pelletu. Jaki rozmiar na haczyk i jaki na zanęte no i oczywiście jaki smak najlepszy ? P.S. Super film, Pozdrawiam 😉

  Odpowiedz
 • Bolec
  15 maja 2015

  Witam. Czy możesz na mapie Lipia zaznaczyć głębokości łowiska? Nie musi być dokładnie ale fajnie by było jak byś zaznaczył i opisał łowisko w ten sposób. No i wrzucił 🙂 Ciekaw jestem ponieważ słyszałem że jest dość głeboki “kocioł”. Tylko nie wiem w którym miejscu.

  Odpowiedz
 • Wojtas
  15 maja 2015

  Lucio jaki cieżar tego podajnika do metody stosowales na filmie ?

  Odpowiedz
 • JaboMaster
  15 maja 2015

  Kiedy w waszym sklepie będą dipy ??

  Odpowiedz
 • Tomek
  15 maja 2015

  Super spędzone 3 godziny, zazdroszczę. Może inni tez to zauważą, ale wraca fajny dawny klimat – przynajmniej na tym filmie. Sam uwielbiam takie wędkowanie cisza, spokój, woda, natura i idealnie gdy biorą ryby. Pozdro.

  Odpowiedz
 • kempszol
  16 maja 2015

  Witam,
  Fajnie wygląda to Lipie chyba się tam wybiorę.
  Wasz pellet już mam muszę go przetestować.

  Odpowiedz
 • lopez3101
  16 maja 2015

  Witam super stronka ogladam was od dawna z wielką przyjemnością

  Odpowiedz
 • Emil
  16 maja 2015

  Dziękuje za odpowiedź pozdrawiam jeszcze raz 😉

  Odpowiedz
 • Zły
  17 maja 2015

  Masakra jakaś, trzy godziny. Wczoraj siedziałem od 9:00 do 22 i złapałem trzy karasie, karpia żadnego, leszcz ma focha tarłowego więc nie ma co na niego za bardzo liczyć. Ale zmierzałem do wody, z waszych filmów wygląda na to, że jednak okręg rzeszowski dba o wasze wody nie to co u nas bo nie tylko ja mam problemy z brakiem brań.

  Odpowiedz
 • dumel
  17 maja 2015

  Oby tak dalej pozdro!

  Odpowiedz
 • Maciek
  18 maja 2015

  Witam, jestem waszym stałym widzem i szczególnie podoba mi się u was kombinowanie z pelletem. Niedawno natrafilem na filmik na YT gdzie gość całkowicie odradzał używanie pelletow halibotowych do metody polecał natomiast krylowe i inne o jasnych kolorach co ciekawe on podobnie jak Wy miał świetne wyniki i zastanawiał się od czego to zależy. Mam jeszcze jedna prośbę moglibyscie w miarę możliwości pokazać jak zrobić w domu włos do pelletu? Pozdrawiam serdecznie i czekam na następne filmy

  Odpowiedz
 • Maciek
  18 maja 2015

  Przepraszam literówka się wkradła nie on się zastanawiał tylko ja 🙂

  Odpowiedz
 • Lakrua
  28 maja 2015

  Ostro tam łowicie nie ma frajerni!!!

  Odpowiedz

Dodaj odpowiedź