Ryby z głębi a Jurek ma większego ? Wędkarstwo na wesoło | Czarna Sędziszowska

Ryby z głębi a Jurek ma większego ? Wędkarstwo na wesoło | Czarna Sędziszowska

31.05.2015 wybrałem się z Dawidem i Jurkiem na uchodzące wśród wędkarzy za trudne technicznie łowisko w miejscowości Czarna Sędziszowska (woj. Podkarpackie). Trudne ponieważ  głębokość przekracza wnim 10m. Są wprawdzie miejsca gdzie jest płycej jednak ciężko tam przebić się przez drobnicę. Zbiornik ma powierzchnię 44,79 ha. Godnym uwagi jest fakt wprowadzenia górnych wynmiarów ochronnych dla karpia 60 cm natomiast szczupak i sandacz od 80 cm. Co rzadko się spotyka górny wymiar ochronny objął również leszcza 50 cm i płoć 30 cm. Te ostatnie mówią same za siebie jakie ryby można złowić na Czarnym Stawie.

Dawid z Jurkiem przyjechali dzień wcześniej na nockę. Ja ze względu na obowiązki dołączyłem w niedzielę rano. Po szybkiej rozmowie (w nocy brała drobnica) postanowiliśmy zaryzykować i zaatakowaliśmy głębię. Bardzo rzadko mamy możliwość łowić w takich warunkach także był to dodatkowy argument za podjęciem wyzwania. Szybki skan dna przy pomocy bezprzewodowej echosondy potwierdził nasze przypuszczenia – było głęboko. Woda na tym zbiorniku jest bardzo czysta co widać na filmie a ryby wydają się dobiegać ubarwieniem od tych występujących chociażby w rzece Wisłok.

Mapa z dojazdem do łowiska Czarna Sędziszowska tzw. Czarny Staw

Jako zanętę stosowaliśmy pellet Łowca halibut/borówka zalany zalewą pelletową Łowca turbo borówka. Uzupełnieniem zestawu było dipowanie przynęt (pelletu, robaków i kulek w dipie Łowca Turbo borówka. Wszystkie składniki dostępne są w sklepie Łowca – link w górnym menu strony. Zestawy położyłem na ok 13 metrze natomiast Dawid z Jurkiem zaryzykowali dalekie rzuty. O dziwo pierwszą rybę (i ostatnią tym w tym dniu złowił Jurek w odległości ok 100m od brzegu). Ostatecznie widząc moje wyniki chłopaki przerzucili zestawy na 13 metr co znacznie poprawiło ich wyniki. Efekty były oszałamiające. Ryby dosłownie wciągały wędki do wody. Łowiąc na głębokości powyżej 10m uczucie holu w pierwszej fazie przypomina hol dużej ryby.

[URIS id=1612]

Na filmie nie prezentuję wszystkich złowionych ryb. Części nie nagrywałem a część obciąłem żeby nie był nudny. Ile można oglądać hol średnich ryb. Jurek jak zwykle w swoim kąciku kulinarnym zaprezentował nową potrawę. Tym razem na grilla wskoczyły pierogi. Nie zabrakło też standardowo kiełbasy, turbo kaszanki (którą pokazywałem na filmie Wiosenne KARPIE, pellet ŁOWCA i turbokaszanka z grilla) i domowych krokietów, które przyczyniły się do zwiększenia siły wiatru w tym dni (były z kapustą).

Zapraszam na relację filmową. Polecam oglądnąć cały film od początku do końca. Zostawcie komentarz i łapkę w górę pod filmem jak się podoba. Zwróciłem się też do Was z pytaniem o gatunek jednej ze złowionych ryb. Czekam na podpowiedź, ponieważ nasze zdania były podzielone.

Zapraszam na film wędkarski z wyprawy nad Czarny Staw

Zobacz też poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Feeder i tanie wędkarstwo gruntowe a gburowaci znawcy drogiej drobnicy – zawody wędkarskie spławik i grunt Feeder i tanie wędkarstwo gruntowe a gburowaci znawcy drogiej drobnicy – zawody
 Duży Karaś z wody PZW na pellet Łowca – wędkarstwo gruntowe Duży Karaś z wody PZW na pellet Łowca – wędkarstwo gruntowe

 

Komentarze

Dodaj odpowiedź