Puchar Wędkarstwo Lucio ŁOWCA 2015 | Błażkowa – Najgrubsze zawody rodzinne w Polsce

Puchar Wędkarstwo Lucio ŁOWCA 2015 | Błażkowa – Najgrubsze zawody rodzinne w Polsce

Puchar Wędkarstwo Lucio Łowca to cykliczna impreza organizowana co roku. W tym roku już po raz trzeci 15-16 sierpnia w Błażkowej (woj. podkarpackie) odbyły się 2u dniowe zawody wędkarskie o Puchar Wędkarstwo Lucio Łowca 2015. Są to zawody dla widzów mojego kanału wędkarskiego na YouTube www.youtube.com/wedkowanie. W imprezie brało udział ponad 200 osób w tym 80 zawodników z całej Polski. Lista startowa jak zwykle zapełniła się w 24 godziny po otwarciu co jest dowodem na olbrzymie zainteresowanie taką formą spotkań i spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych i zanjomych.

Pula nagród przerosła moje oczekiwania i wyniosła ponad 15000 zł co jest wynikiem leszpym niż w latach ubiegłych. Tym samym już z czystym sumieniem nie tylko jeżeli chodzi o klimat podnieśliśmy poprzeczkę. Przeważnie w zawadach rangi towarzyskiej jak wiecie nagrody są tylko symbolicznym dodatkiem. Oprócz 15-tu pucharów zawodnicy otrzymali dyplomy, wędki, kołowrotki, koszulki, przynęty, zanęty i inne akcesoriów, którymi nie pogardzi żaden wędkarz. Sprzęt wysokiej klasy pochodził bezpośrednio od producentów, którzy również doceniają tego typu inicjatywę. Z roku na rok coraz więcej firm z branży wędkarskiej docenia imprezę ponieważ w odróżnieniu od zawodów sportowych olbrzymi nacisk stawiam na rodzinną atmosferę, klimat i koleżeństwo. Oprócz nagród dzieci otrzymały paczki niespodzianki i słodycze. Firma Sevilla ufundowała dla kobiet markową torebkę tak aby Panie równie chętnie jak panowie z uśmiechem na twarzy przybyły na to wydarzenie co okazało się strzałem w dziesiątkę. O oprawę wizualną i logistyczną zadbały Agencja Reklamowa Studiograff, MALBUD, Grupa MVP natomiast pomoc prawną zawdzięczamy kancelarii adwokackiej Marta Dolot, Krzysztof Dolot s.c.. Tak duża liczba sponsorów w tym niekoniecznie z branży wędkarskiej wynika z faktu, że wędkarstwo łączy ludzi. Promocja wędkarstwa rodzinnego jest dla mnie priorytetem i dużym wyzwaniem zwłaszcza, że jest to moje hobby i w codziennym zabieganiu sam mam problem z czasem dla dzieci.

[URIS id=1948]

Zawody rozpoczęły się w sobotę 15 sierpnia o godzinie 9.30. Impreza zgodnie z tradycją składała się z 2ch tur. Pierwsza tura o Puchar Łowca Pełnej Siaty polegała na złowieniu jak największej ilości ryb, których łączna waga decydowała o zwycięstwie. Nocna, która rozpoczęła się o godzinie 19:00 i trwała do niedzieli do godziny 10:00 o Puchar Łowca Największej ryby wymagała strategicznego łowienia tych największych gatunków, ponieważ zawodnicy na wagę przedstawiali tylko jedną najcięższą rybę. W obu turach po 6 zawodników otrzymało puchary między innymi ufundowane przez Polski związek Wędkarski okręgu Rzeszów, który objął imprezę patronatem sportowym oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego – patrona honorowego.

Warto zaznaczyć, że zawody były rozgrywane na żywej rybie, która po zważeniu trafiła z powrotem do wody. Dodatkowo minimalny wymiar ryby, którzy można było przedstawić do warzenia to 15cm. Chcę w ten sposób zainicjować kierunek wędkarstwa jako sportu, aby zawodnicy nie koncentrowali się na tzw. drobnicy tylko rzeczywiście łowili duże ryby oraz pokazać, że można przeprowadzić zawody w myśl wędkarskiej zasady C&R (z ang. catch and release) tzn. złów i wypuść. Trzecim argumentem za nie łowieniem drobnicy jest możliwość wypełnienia luk między braniami (które przy takich założeniach są rzadsze) czasem dla rodziny – np. rozpaleniem grilla, zabawą z dziećmi.

 

Mapka z dojazdem do miejscowości Błażkowa

Po pierwszej turze odbyło się spotkanie integracyjne przy grillu. Zawodnicy raczyli się kiełbasą, frankfurterkami i kaszanką ufundowanymi przez firmę Taurus, natomiast przygotowanego przez kucharzy wędkarzy – Adama i Łukasz, którzy jak co roku bezbłędnie trafili w gusta zawodników. W przerwie między turami odbył się pokaz MMA braci Szafrańskich z MMA Terapii natomiast od 20:00 dla osób niełowiących biesiada Łowcy z DJ Hołkiem, który przyjechał z profesjonalnym sprzętem nagłośnieniowym Hołek Studio aż z Suwałk.

Wszyscy zawodnicy nie zależnie od wyniku otrzymali akcesoria wędkarskie ufundowane przez znane firmy Gut-Mix. Sensas Polska, JAXON, FISH FOOD, Sklep Wędkarski Leader z Rzeszowa, Markoz-System Targi Wrocławskie, Eko-ognisko i Sevilla. Jak co roku zawodnicy mogli osobiście porozmawiać z 4 krotnym mistrzem wędkarstwa spławikowego, obecnie trenerem kadry młodzieży, niekwestionowanym autorytetem wędkarskim Edmundem Gutkiewiczem.

Duży nacisk na imprezie stawiam na koleżeństwo, zachowanie fair-play oraz pozytywny klimat. Oprócz pucharów za pierwsze 6 miejsc zostały przyznane 3 puchar Fair Play, które w tym roku zdobyli Paweł Stawikowski, Ireneusz Jaworski i Paweł Mrok. Przyznaje, że bez wahania przyznał bym w tym roku puchary za koleżeństwo co najmniej 90% zawodnikom i mam nadzieję, że w kolejnej edycji będę miał jeszcze większy problem z wytypowaniem.

WYNIKI:
Pierwsza tura:

 1. Czaja Artur 1,57 kg
 2. Kata Maciek 0,97 kg
 3. Ferenc Krzysztof 0,56 kg
 4. Rupar Damian 0,19 kg
 5. Lesiak Tomasz 0,06 kg
 6. Grabarczyk Patryk 0,06 kg

Druga tura:

 1. Szot Wacław 4,54 kg
 2. Mizera Arkadiusz 2,28 kg
 3. Rak Rafał 1,91 kg.
 4. Święc Bartosz 1,66 kg
 5. Orzech Paweł 1,53 kg
 6. Hołodyński Paweł 1,49 kg

Puchar Łowca Fair Play:

 • Paweł Stawikowski
 • Ireneusz Jaworski
 • Paweł Mrok

 

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Na karpie z komercji, moje hobby to wędkarstwo | Przystanek Stawy Grębów woj. podkarpackie Na karpie z komercji, moje hobby to wędkarstwo | Przystanek Stawy Grębów woj. podkarpackie
 Po prostu Karpie na feeder bez C&R – wędkarstwo Po prostu Karpie na feeder bez C&R – wędkarstwo

 

Dodaj odpowiedź