Boczny trok i okonie ostatni raz tej wiosny – wędkarstwo spinningowe

Boczny trok i okonie ostatni raz tej wiosny – wędkarstwo spinningowe

Boczny trok i łowienie okoni na spinning ostatnio bardzo często pojawiały się na kanale Łowcy jako filmy wędkarskie. Zapraszam po raz ostatni tej wiosny na wędkarstwo spinningowe.

Lekko znudzeni gatunkiem o dumnie brzmiącej nazwie okoń wybraliśmy się z Romkiem nad rzekę Strug. Łowienie ryb przebiegało w ten sam sposób jak opisane ostanie 6 wypadów dlatego pominę technikę i opis łowiska. Pogoda była cudowna, dopisywały nam humory i po prostu chcieliśmy spędzić kilka godzina nad wodą.

[URIS id=2933]

Na łowienie okoni chcieliśmy przeznaczyć około 4ech godzin dlatego w dość szybkim tempie obeszliśmy wcześniej ogarnięte miejscówki. Ryby zdecydowanie przemieszczają się w dół rzeki, która wpada do Wisłoka. Z 2 tygodnie podejrzewam okonie powinny ruszyć na Wisłoku albo nastąpi coroczna stagnacja. Ryby miały tarło będą wymęczone i ospałe. W związku z tym na kolejnych wyprawach z obozem Łowcy spodziewajcie się białorybu.

Bardzo dobrze zbiegł się naturalny byt okoni z naszą potrzebą ciągłych zmian. Ryby przestają żerować a my przesiadamy się na inne gatunki. W pierwszej kolejności na tapetę pójdą jazie, leszcze, płocie i podejrzewam ukleje. Przyroda powoli budzi się z zimowego snu więc nie ma się spodziewać rekordów. Pomału jednak i sukcesywnie mażą mi się nocne obozy Łowcy, które zaraz po wędkarstwie rodzinnym są przysłowiową wisenką na torcie.


Mapka z dojazdem do rzeki Strug w Rzeszowie

Tym razem film wędkarski krótki. Szybko, na temat, klimatycznie i spokojnie. Tak jednym zdaniem mogę opisać najbliższe 8 minut, które spędzicie razem ze mną i Romkiem. Zapraszam na film i widzimy się standardowo za tydzień w piątek o 19:00 bo weekend zaczyna się o 19 na kanale Łowcy. Jak film sie spodoba zostaw łapkę w górę, z góry dziękuje. Ryby, ryby, ryby.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Tak łowią specjaliści! Samiczki okoni, mini poradnik i wypadek Dawida – wędkarstwo spinningowe Tak łowią specjaliści! Samiczki okoni, mini poradnik i wypadek Dawida – wędkarstwo spinningowe
Łowienie agresywnych tarlaków okoni na spinning i casting na 2 dziewczyny Łowienie agresywnych tarlaków okoni na spinning i casting na 2 dziewczyny

 

Dodaj odpowiedź