Jazie na spławik Głuchów, flaki i sposób na oporną żonę – wędkarstwo spławikowe

Jazie na spławik Głuchów, flaki i sposób na oporną żonę – wędkarstwo spławikowe

Zapraszam na nową miejscówkę, pierwszy raz na moim filmie zalew Głuchów (woj. podkarpackie). Łowię z chłopakami jazie i płocie na spławik i feeder czyli kontynuujemy temat wędkarstwo spławikowe i wędkarstwo gruntowe.

Celem wyprawy było łowienie jazi na spławik oraz jeżeli zechcą współpracować łowienie na feeder drgającą szczytówkę. Razem z jaziami na filmie chciały się pokazać ładne płocie. Ryby brały delikatnie i chimerycznie jednak systematycznie przez kilka godzin łowienia.

[URIS id=2987]

 

Zbiornik Głuchów ma powierzchnię 3,90 ha. Jest to zbiornik zaporowy położony niedaleko miejscowości Łańcut (trasa Rzeszów – Przemyśl). Bardzo kameralne łowisko z dojazdem praktycznie pod samą wodę. W dniu, w którym łowiłem padał deszcz i brzeg północny był tak zamoczony, że nie dało się wjechać autem. Jedynym mankamentem łowiska są częste odgłosy przejeżdżających w pobliżu pociągów. Jak pada deszcz utrzymanie równowagi na dość pochyłych brzegach jest nie lada wyzwaniem.

Na zasiadce ryby dopisały, więc myślę, że jeszcze tam wrócę. Stanie się tak jednak dopiero po ociepleniu, kiedy ryby zaczną mocniej żerować. Z czystym sumieniem mogę polecić jak ktoś chce połowić w uroczej scenerii bo łowisko położone jest w niecce. Dookoła roztacza się widok na pola położone na górkach co widać na filmie. W dniu łowienia dodatkowo padał deszcz i wiał delikatny wiatr, który właśnie dzięki położeniu łowiska zbytnio nie uprzykrzył nam zabawy.

 


Mapka z dojazdem do zalewu w miejscowość Głuchów.

Przynętą, która najbardziej sprawdziła się w dniu łowienia okazały się duże czerwone robaki czyli dendrobena. Ryby doskonale pobierały ją zarówno podczas łowienia na spławik jak i na feedera. Zdarzały się również brania na pellet jednak bardzo delikatne, ciężkie do zacięcia. Drugą przynętą umożliwiającą była biała pinka jednak założona wzdłuż haczyka. Przy zahaczeniu na główkę – ryby wysysały robaki i nie zacinały się. Ot taka nowinka ale bardzo istotna w tym dniu.

Na filmie prócz łowienia nie zabraknie potężnej dawki dobrego humoru. Kontynuuję kącik porad sercowych “jak nie ta to inna” oraz ujętą w wiosennej ramówce “poradę dnia”. Dawidowi bardzo dopisywało w tym dniu poczucie humoru więc polecam oglądać film w bezpiecznej odległości od monitora aby go nie opluć ze śmiechu. Hujom, jaja i śmiechawa gwarantowane. Zapraszam na śmieszny film wędkarski, w których bohaterami są jazie i płocie.

Po filmie standardowo proszę zostawić łapkę w górę jak się podoba. Zachęcam jednocześnie do dyskusji w komentarzach. Tak jak wspomniałem na końcu możecie śmiało pisać pytania do kącika “jak nie ta to inna” na które postaramy się odpowiedzieć w kolejnych wyprawach. Standardowo kolejna premiera w piątek o 19:00 bo weekend zaczyna się w piątki o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Jazie i płocie na spławik i feeder – wędkarstwo spławikowe i gruntowe Jazie i płocie na spławik i feeder – wędkarstwo spławikowe i gruntowe
Boczny trok i okonie ostatni raz tej wiosny – wędkarstwo spinningowe Boczny trok i okonie ostatni raz tej wiosny – wędkarstwo spinningowe

 

Dodaj odpowiedź