Szczupak i karpie w deszczu – wędkarstwo spławikowe i feeder

Szczupak i karpie w deszczu – wędkarstwo spławikowe i feeder

Szczupaki nie były celem tej wyprawy. Nastawialiśmy się na karpie łowione na feeder i bat. Wędkarstwo spławikowe i gruntowe tym razem w trudnych warunkach bo padał ulewny deszcz.

Przez cały wyjazd siedzieliśmy pod parasolami. Nad wodą prócz nas było tylko 2ch wędkarzy. Rybom pogoda kompletnie nie przeszkadzała. Współpracowały jak tarara. Karpie, leszcze, płocie, wzdręgi to standard w tym dniu. Szczupak był uwieńczeniem wyprawy. Ryba wzięła na pellet Łowcy 12 mm o smaku halibut.

[URIS id=3021]

 

Wcześnie rano spotkaliśmy się w stały punkcie aby zaraz o wschodzie słońca rozpocząć łowienie. W tym dniu wschodu niestety nie było bo niebo przykrywały chmury. Było szaro, buro, wietrznie i deszczowo. Wytrawnym Łowcom pogoda nie straszna. Już nie w takich warunkach łowiliśmy. Każdy taki dzień spędzony nad wodą powoduje, że łowienie w dobrych warunkach to czysta przyjemność. Nocki po takiej zaprawie w ogóle nie męczą. Polecam każdemu.

Skład łowców był pokaźny. Specjalnie na tą wyprawę co ostatnimi czasy nie zdarza się często przyjechał Paweł Warszawski Łobuz i Juruś, za którym spora rzesza fanów tęskniła. Jurek mimo choroby dzielnie wytrwał kilka godzin w zimnie i deszczu. Pod koniec nawet się rozweselił co zobaczycie na filmie. Siedzieliśmy pod 4ma parasolami i dzielnie czekaliśmy na brania. Te następowały dość często dlatego nasze ubrania przemokły i przed 12 zakończyliśmy wyprawę.


Mapka z dojazdem do żwirowni w miejscowości Zwięczyca.

Mimo wszystko przez cały wyjazd wszystkim dopisywał świetny humor. Jeżeli ktoś myśli, że pogoda może przełożyć się na film musi koniecznie ogarnąć całą wyprawę aby wyjść z błędu. Potężna dawka doskonałego humoru i bezcenny klimat obozu Łowcy gwarantowane. Standardowo nie zabraknie kącika kulinarnego, porady dnia i kilku wskazówek jak łowić.

Zapraszam na film wędkarski z wyprawy. Karpie, płocie, leszcze i szczupak łowione na feeder i bat w obozie Łowcy. Jak film się spodoba proszę zostawić łapkę w górę, za co z góry dziękuję. Zachęcam jednocześnie do komentarzy pod filmem. Premiera kolejnego filmu standardowo w kolejny piątek o 19:00 bo weekend zaczyna się w piątki o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby.

 

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Jazie na spławik Głuchów, flaki i sposób na oporną żonę – wędkarstwo spławikowe Jazie na spławik Głuchów, flaki i sposób na oporną żonę – wędkarstwo spławikowe
Jazie i płocie na spławik i feeder – wędkarstwo spławikowe i gruntowe Jazie i płocie na spławik i feeder – wędkarstwo spławikowe i gruntowe

 

Dodaj odpowiedź