Świnka i zawody wędkarskie Wisłok 2016 – wędkarstwo Rzeszów

Świnka i zawody wędkarskie Wisłok 2016 – wędkarstwo Rzeszów

Zawody wędkarskie spławikowo – gruntowe to coroczne wydarzenie na mojej mapie wędkarskiej. W tym roku odbyły się na wysokości hali Podpromie na rzece Wisłok – Rzeszów.

Zawody są organizowane przez moje Rzeszowskie koło wędkarskie nr 7 Sazan. Mogą w nich brać udział członkowie zarówno mali jak i duzi. W tym roku woda na Wisłoku była niska więc nie zostały przeniesione jak w latach ubiegłych na zalew Rzeszowski.

[URIS id=3234]

 

W zawodach udział wzięło 35 zawodników w tym tylko 2ch juniorów. Można było łowić na jedną wędkę metodą spławikową lub gruntową. Razem z Grześkiem, Romkiem i Dawidem postanowiliśmy łowić na feeder drgającą szczytówkę, co nie do końca okazało się dobrym wyborem. Ryby w prawdzie brały jedna za drugą ale limit wielkości ustalony na 18 cm nie pozwala na ważenie takich ryb.

Ostatecznie do ważenia przedstawiłem płoć i 2 okonie co uplasowało mnie na 7 miejscu. Nie jest źle zwłaszcza, że nie koncentrowałem się na łowieniu tylko nagrywaniu i plotkach z kolegami. Było fajnie a wynik przeszedł moje oczekiwania. Jak zwykle nie pojechałem tam ze spiętymi pośladkami tylko miło spędzić czas. Takiego podejścia z całego serca życzę wszystkim kolegom startującym w zawodach.


Mapka z dojazdem do rzeki Wisłok w Rzeszowie na wysokości hali podpromie.

Jeżeli chodzi o zanętę to nęciłem gliną z kretowiska przetartą przez sito w połączeniu z 3ma garściami pelletu Łowca 2mm o smaku halibut/borówka. Ryby bardzo łanie żerowały na kulach, które rzuciłem ręką. Niestety jak pisałem wcześniej ukleje, których złowiłem ok 40 skutecznie uniemożliwiały zacięcie czegoś większego. Do koszyczka zanętowego również ładowałem taką samą mieszankę. Po wynikach można stwierdzić, że dużo skuteczniejszą metodą na ten dzień był spławik i przepływanka. Dwa pierwsze miejsca Łukasz i Jacek zrobili wyniki łowiąc właśnie w ten sposób.

Jedyną skuteczną przynętą na zawodach były białe robaki i pinka. Normalnie gdybym pojechał w to miejsce nie biorąc udziału w zawodach na pewno założyłbym pellet 12mm, którego ukleje nie były by w stanie połknąć. Kto jeszcze nie próbował mamy w ofercie 3 smaki takiego pelletu zapraszam do sklepu tutaj adres: www.wedkarstwo.lucio.pl/sklep/?haczykowy-12mm,34 Wyniki jak działa można na bieżąco śledzić w moich filmach oraz na fanpage sklepu link tutaj: www.facebook.com/lowcasklep/

Jak zwykle premiera kolejnego filmu w piątek o 19:00 na kanale Łowcy, bo weekend zaczyna się w piątki o 19. Pamiętajcie zostawić łapkę w górę pod filmem jak się spodoba za co z góry dziękuję. Zachęcam jednocześnie jeżeli macie pytania piszcie pod filmem. Nie jestem w stanie odpowiadać na wszystkie maile. Do zobaczenia nad wodą Łowcy, ryby, ryby. ryby!

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Atak żmii ssss sumy, leszcze i szeryf drogowy – nocne wędkarstwo Atak żmii ssss sumy, leszcze i szeryf drogowy – nocne wędkarstwo
Wędkarstwo karpiowe – karpie i leszcze na pellet Łowca 12mm Wędkarstwo karpiowe – karpie i leszcze na pellet Łowca 12mm

Dodaj odpowiedź