Szczupak, okonie i balety na 102 | wędkarstwo podlodowe

Szczupak, okonie i balety na 102 | wędkarstwo podlodowe

W końcu nie tylko okonie! Na wędce Piotrka zameldował się szczupak. Ryba w prawdzie złowiona jako przyłów w okresie ochronnym ale jest. Wędkarstwo podlodowe dodatkowo sprawia, że hol takiej ryby cieszy podwójnie.

Wędki podlodowe są ultra delikatne. Łowione ryby mają szansę nawiązać z wędkarzem wyrównaną walkę. O ile małe okonie i płocie można śmiało holować ręką, to duży okoń oraz szczupak to nie lada wyzwanie. Szczupak bardzo często w wędkarstwie podlodowym odcina zestaw.

[URIS id=2652]

10.1.2016 wybraliśmy się z samego rana na omawianą we wcześniejszych wpisach miejscówkę. Łowiliśmy ponownie na rzece Wisłok (na wysokości kortów tenisowych w dzielnicy Budziwój). Ponieważ nadal utrzymują się ujemne temperatury jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wędkarstwo podlodowe. Cel to okonie na mormyszki i błystki. Tego dnia panowały złe warunki atmosferyczne. Temperatura bliska zeru stopni i deszcze. Niebo było zachmurzone i praktycznie oprócz nas nikogo więcej na lodzie.

Czego się nie robi dla miłych chwil. Warunki nam nie przeszkadzały. Ryby chciały współpracować. Brał okoń za okoniem. Ryby w tym dniu były małe i średnie. Większe sztuki zdarzały się sporadycznie. W odróżnieniu od poprzednich wyjazdów trzeba było się nachodzić, żeby wypracować wynik. Na wędce Piotrka pod samymi trzcinami zawiesił się szczupak, którego udało mu się wyholować. Była to największa ryba złowiona w tym. Piotrek zasłużenie znalazł się na miniaturce filmu.

Mapka z dojazdem do rzeki Wisłok w Rzeszowie

Tradycyjnie w przerwie od wędkowania rozpaliliśmy grilla. W ruch poszły gięte i fasola. Na filmie zobaczycie również przepis na idealną dziurkę wg. Dawidka. Przy użyciu odpowiedniego sprzętu Dawid omawia i wykonuje zgodnie z najwyższą sztuka budowlaną odwiert w lodzie. Dopełnieniem budowli jest okoń, który docenił kunszt budowlany. Cała wyprawa taka była. Zła pogoda wywołała u nas głupawkę. Bawiliśmy się jak dzieci.

Oprócz przepisu na idealną dziurkę lodową usłyszycie najnowsze ploteczki panujące nad wodami. Dawid opowiada o mięsiarzu czającym się w krzakach podkarpackich łowisk. Polecam oglądnąć cały film wędkarski z wyprawy od początku do końca. Na filmie przeplata się kilka wątków i dynamiczna akcja. Po oglądnięciu zostaw komentarz i łapkę w górę jak się podoba. Na kolejny film zapraszam standardowo w przyszły piątek o 19:00 bo weekend zaczyna się w piątki o 19:00 na kanale Łowca.

Osoby zainteresowane Pucharem Wędkarstwo Lucio Łowca 2016 informuję, że powstało specjalne wydarzenie na facebooku. Polecam śledzić wszystkie moje kanały na bieżąco bo już niedługo zaczynam zapisy. Link do wydarzenia tutaj: https://www.facebook.com/events/167938120230327/

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 wedkarstwo Ładne okonie i podlodówka czyli wędkarstwo podlodowe
Wędkarstwo podlodowe 2016 i okonie – rozpoczęcie sezonu Wędkarstwo podlodowe 2016 i okonie – rozpoczęcie sezonu

 

Dodaj odpowiedź