Jazie i płocie na spławik i feeder – wędkarstwo spławikowe i gruntowe

Jazie i płocie na spławik i feeder – wędkarstwo spławikowe i gruntowe

Czas na wędkarstwo spławikowe i ze względu na głód do białorybu jednocześnie wędkarstwo gruntowe. Tym razem łowimy na spławik i feeder popularnie zwanym drgająca szczytówka.

Pierwszy film wędkarski z wiosny 2016, w którym obóz łowcy oficjalnie zaczyna sezon z rybami spokojnego żeru. Na celownik poszły jazie i płocie. Jako miejscówkę połowu wybraliśmy dobrze Wam znaną z poprzednich filmów wędkarskich rzekę Strug w Rzeszowie. Czy cel wyprawy został osiągnięty ?

[URIS id=2957]

 

Wędkarstwo spławikowe czy to na grunt tym różni się od spinningu, ze musimy ze sobą zabrać nad wodę cały tabun potrzebnego sprzętu. Z biegiem lat sprzętu przybywa i zaczyna się problem z jego pomieszczeniem. Pamiętam jak jako dziecko jeździłem na ryby rowerem  z plecakiem na plecach, w którym chował wszystkie potrzeba rzeczy. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie upchać wszystkich rzeczy do bagażnika w kombiaku. Chyba coś jest nie tak.

W sezonie człowiek nie zwraca na to uwagi, ale po tak długiej przerwie zacząłem się zastanawiać do czego to wszystko zmierza. Na razie na tym zakończę, ale zapewniam wrócę do tematu. Załadowałem bagażnik po brzegi i udałem się w umówione miejsce z chłopakami. Miejscówki przedstawiać nie będę bo ją doskonale znalcie z poprzednich filmów. Kto opuścił zachęcam do rzucenia okiem.

 


Mapka z dojazdem do rzeki Strug w Rzeszowie

Sam film wędkarski jest krótki trwa ok 15 min. Został nagrany w bardzo dobrej atmosferze – wszyscy mieli doskonałe humory co da się odczuć oglądając. Pobawiliśmy się z rybami, które najlepiej brały z samego rana. Najskuteczniejszą przynętą w tym dniu okazały się 2 białe pinki. Jeżeli chodzi o metodę to prym nad wędkarstwem spławikowym zdecydowanie wiódł feeder. Ryby w prawdzie brały na spławik ale niewielkich rozmiarów.

Robactwo z dna przy klasycznej metodzie gruntowej pobierały większe ryby. Nie były to w prawdzie giganty ale jednak. Gatunki, które udało się ostatecznie złowić tak jak wymieniałem wyżej jazie i płocie w większości. N filmie prezentuję również 2 nowe kąciki które być może na stałe zagoszczą w wiosennej ramówce. Zapraszam na film. Standardowo po oglądnięciu zostaw łapkę w górę jak się podoba. Z góry dzięki. Ryby, ryby, ryby.

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Boczny trok i okonie ostatni raz tej wiosny – wędkarstwo spinningowe Boczny trok i okonie ostatni raz tej wiosny – wędkarstwo spinningowe
 Tak łowią specjaliści! Samiczki okoni, mini poradnik i wypadek Dawida – wędkarstwo spinningowe Tak łowią specjaliści! Samiczki okoni, mini poradnik i wypadek Dawida – wędkarstwo spinningowe

 

Dodaj odpowiedź