Szczupak na pellet Łowca i leszcze na patelni – wędkarstwo

Szczupak na pellet Łowca i leszcze na patelni – wędkarstwo

Spontaniczne i krótkie wędkarstwo gruntowe na żwirowni w Zwięczycy k. Rzeszowa. W rolach głównych bonus Dawida – Szczupak i leszcze na pellet Łowca.

W sumie spędziliśmy nad wodą ok 6 godzin. Część chłopaków była na nocce. Ze względu na obowiązki między innymi ja dojechałem dopiero nad ranem. Brania ryb były non stop. Najlepiej brały małe i średnie leszcze.

[URIS id=3612]

 

Pogoda wyjątkowo dopisała. Było bardzo gorąco. Na wyjeździe rozmyślaliśmy z chłopakami o zimie i podlodówce. Chętnie weszlibyśmy na lód z mormyszkami w poszukiwaniu okoni ale musimy jeszcze trochę poczekać. Każdy łowił na 2 wędki metodą gruntową. Część osób na metodę, część na koszyczek. W tym dniu nie miało to większego znaczenia. Po prostu brały leszcze, które skutecznie uniemożliwiały innym gatunkom dobicie się do przynęty.

Z przynętami trzeba było kombinować. Ryby falowo reagowały na kukurydze, po czym po ok 30 minutach pobierały tylko robaki. Małe sztuki nie były w stanie zasysać pelletu w rozmiarze 12 mm ale skutecznie dzióbiąc go, ściągały z włosa i pożerały. Doskonale było to widać na szczytówkach, niestety temat nie do zacięcia. Nie pomagała regulacja długości włosa, przyponu i wielkości haczyka.


Mapka z dojazdem do żwirowni w Zwięczycy.

Jak przystało na obóz Łowcy nie zabrakło kącika kulinarnego. Tym razem w roli ojca prowadzącego Adaś z wielką maczetą dumnie rozstawił polowego grilla i usmażył kiełbasy. Zamiast grilla było ognisko, przy którym chłopaki grzali się w nocy. Było to też jedna z ostatnich nocek w tym roku bo robi się coraz zimniej.

Zapraszam na film wędkarski z wyprawy. Tym razem krótko, dynamicznie, treściwie. Jeżeli będę bardziej wypoczęty kolejnym razem postaram się o dłuższą produkcję na którą standardowo już zapraszam w kolejny piątek o 19:00, bo weekend zaczyna się w piątki o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby!

 

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 wedkarstwo Karpie nocą i wędkarstwo rodzinne – łowisko Stary San Hurko
 Jaja zboczka i duże leszcze – wędkarstwo nocą Jaja zboczka i duże leszcze – wędkarstwo nocą

Dodaj odpowiedź