Boleń i okonie na spinning z Rzemienia – wędkarstwo spinningowe 2016

Boleń i okonie na spinning z Rzemienia – wędkarstwo spinningowe 2016

Boleń na spinning i okonie na boczny trok czyli drapieżniki i wędkarstwo spinningowe. Filip łowił na grubo a ja na paproszki. Jaki to dało rezultat ? Na grupo siadł jeden ładny boleń, na paprochy ok 20 małych okoni.

Wybraliśmy się na nieznaną wodę PZW koło Mielca. Łowisko położone jest w miejscowości Rzemień. Składa się z 4 stawów, z czego 2 są no kill czyli nie wolno zabierać z nich złowionych ryb. Ponieważ nie jechaliśmy z myślą o zapełnieniu lodówek postanowiliśmy sprawdzić drapieżniki w 2ch pierwszych stawach.

[URIS id=3815]

 

Jechaliśmy w nieznane. W prawdzie raz jako dziecko łowiłem na tym łowisku ale od tego czasu wiele się zmieniło. Pamiętam czasy kiedy w Polsce była jedna opłata na wszystkie wody a Rzemień należał do łowisk specjalnych, na łowieniu którym trzeba było opłacić dodatkowe wpisowe. Teraz należy do okręgu PZW Rzeszów i na dwóch stawach obowiązuje zasada no kill. Złowione ryby należy z powrotem wypuścić do wody.

Postanowiłem klasycznie poszukać okoni. Zmontowałem delikatny zestaw z bocznym trokiem. Jako przynęty ozywałem małego twisterka. Filip. który ze mną łowił w tym dniu łowił grubo. Używał mocnej wędki, grubej żyłki i dużych przynęt. Miejscowi opowiadali nam o dużych sztukach czających się na środku 2 giego zbiornika. Jednak aby tam dorzucić należało zakładać główki powyżej 20g. Moja delikatna wędka pozwala na rzucanie przynętami do 6 gram dlatego pozostałem przy łowieniu okoni przy brzegu.


Mapka z dojazdem do łowiska no kill Rzemień k. Mielca (woj. podkarpackie).

Ostatecznie Filip złowił bolenia. Mi udało się przyciąć kilkanaście małych i średnich okoni. Taka jest różnica w ilościach. Boleń był największy w tym dniu ale szkoda, że samotnie połakomił się na większą przynętę. W takich chwilach utwierdzam się w przekonaniu, że warto łowić na mniejsze przynęty. Jeżeli mam mało czasu a tak przeważnie jest to lepiej nacieszyć się braniami ryb niż wrócić zawiedzionym do domu.

Jak film się spodoba proszę zostawić łapkę w górę za co z góry dziękuję. Kolejna premiera jak zwykle w piątek o 19 bo weekend zaczyna się w piątki o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby.

 

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Sandacz i szczupaki na wietrze | wędkarstwo spinningowe 2016 Sandacz i szczupaki na wietrze | wędkarstwo spinningowe 2016
Łowienie okoni w nocy na spinning – wędkarstwo spinningowe Łowienie okoni w nocy na spinning – wędkarstwo spinningowe

Dodaj odpowiedź