Karasie na pellet Łowca i wędkarstwo gruntowe | jesień 2016

Karasie na pellet Łowca i wędkarstwo gruntowe | jesień 2016

Karaś jeszcze bierze! Zaintrygowany wynikami widzów postanowiłem sprawdzić czy karasie już zapadły w sen zimowy. Z Dawidem i Pawłem wybrałem się do Trzciany k. Rzeszowa z nastawieniem właśnie na ten gatunek.

Bardzo lubię różnorodność, zmiany i nowości. Ponieważ w ostatnich tygodniach przesyciłem się łowieniem na spinning postanowiłem coś zmienić. Wędkarstwo gruntowe a zwłaszcza łowienie ryb na feeder to jedna z moich ulubionych metod chciałem ostatnie ciepłe dni wykorzystać przed zimą na taki rodzaj wędkowania.

[URIS id=3835]

 

Z samego rana spotkaliśmy się nad stawem w Trzcianie. Rozłożyliśmy wędki, fotele, parasole i rozrobiliśmy pellet. Pellet Łowca miał być tajną bronią w tym dniu. Do koszyczków ładowaliśmy pellet 2mm o smaku halibut/pieprz natomiast na włosa zakładaliśmy odpowiednio pellet Łowca z dziurką 12 mm o smakach ochotka, truskawka i halibut. Najlepszą przynętą okazał się w tym dniu halibut i truskawka.

Ponieważ woda jest zimniejsza niż w lecie pellet pracuje wolniej. Dlatego do koszyczków zamiast 3 mm dawaliśmy 2 mm. Jeżeli chodzi o pellet 12 mm to zdecydowaną zaletą łowienia w zimnej wodzie jest fak, że pracuje powoli. Na jednym ziarenku można spokojnie wędkować 3 godziny w odróżnieniu do lata gdzie takie ziarenko trzeba zmieniać co 40 min.


Mapka z dojazdem do łowiska w Trzcianie k. Rzeszowa.

Ostatecznie udało nam się złowić kilka ładnych karasi z czego na filmie zobaczycie 2. Niektórych brań nie publikowałem ponieważ nagranie podczas deszczu wyszło fatalnie. Jak zwykle nie zabrakło porady dnia i opowieści Dawida. Czy Państwowa Straż Rybacka jest potrzebna ? Jak wyglądał making off z nagrania zapowiedzi na targi Rybomania w Lublinie ? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź oglądając film wędkarski z wyprawy.

Zapraszam na jesienne karasie łowione na deszczu. Jak film się spodoba proszę zostawić łapke w górę za co z góry dziękuję. Kolejna premiera standardowo w piątek o 19 bo weekend zaczyna się w piątki i 19:00 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby! Do zobaczenia nad wodą.

 

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Boleń i okonie na spinning z Rzemienia – wędkarstwo spinningowe 2016 Boleń i okonie na spinning z Rzemienia – wędkarstwo spinningowe 2016
Sandacz i szczupaki na wietrze | wędkarstwo spinningowe 2016 Sandacz i szczupaki na wietrze | wędkarstwo spinningowe 2016

Dodaj odpowiedź