Sandacz, szczupaki i okonie z łódki na spinning – wędkarstwo spinningowe

Sandacz, szczupaki i okonie z łódki na spinning – wędkarstwo spinningowe

Jesienne wędkarstwo spinningowe w obozie Łowcy nabiera tempa. Wybraliśmy się z chłopakami ponownie nad zalew rzeszowski aby sprawdzić czy drapieżniki ruszyły na dobre.

Naszym celem były szczupaki, okonie i sandacze łowione metodą boczny trok oczywiście na spinning. Używaliśmy małych przynęt, paprochów, które okazały się kluczem do sukcesu. Połowiliśmy i to grubo. Oprócz wszystkich zakładanych drapieżników wisienką na torcie okazał się leszcz złowiony na spinning i zacięty za pysk.

[URIS id=3748]

 

Zaczęliśmy z samego rano. Pogoda była beznadziejna. Padał deszcz, było pochmurnie i wiał zimny wiatr. Mimo ciepłego ubrania marzły ręce. Niestrudzonym łowcą to nie przeszkadza. Każdy wyruszył na wodę z zamiarem złowienia ryby życia. Wiedzieliśmy, że jak pogoda da nam w kość to ogrzejemy się przy grillu. Uzbroiliśmy wędki w przynęty i zameldowaliśmy się na katamaranie Roberta.

Początkowo ponieważ Dawid się spóźniał rzucaliśmy przy brzegu. Brały małe okonie co dodawało nam otuchy, że będzie dobrze w tym dniu. Kolor przynęt nie miał większego znaczenia ale najlepiej sprawdzały się małe. Na przeźroczyste chętnie uderzały okonie, na jaskrawe szczupaki – czyli standard.Badaliśmy po kolei miejscówki aby namierzyć pozycje stacjonowania ryb aż po 30 minutach trafiliśmy w dziesiątkę.


Mapka z dojazdem do zalewu rzeszowskiego.

Ryby brały praktycznie jedna za drugą. Nie były to najmniejsze osobniki ale średnie i dużo. Współpracować chciały z nami nawet te największe okonie. Nie wszystkie hole pokaże na filmie bo było by to po prostu nudne. Tak jak powiedziałem pod koniec wyprawy zostawię te fajnie nagrane i z ładnymi rybami.

Zapraszam na film wędkarski z wyprawy. Naprawdę było cudownie. Życzę każdemu takich dni nad wodą. Nawet pogoda przestała nam przeszkadzać. Jak film się spodoba proszę zostawić łapkę w górę za co z góry dziękuję. Kolejna premiera jak zywkle w piątek o 19:00 bo weekend zaczyna się w piątki o 19 na kanale Łowcy. Ryby, ryby, ryby.

 

Zobacz poprzednie wyprawy wędkarskie:

 Szczupak z katamaranu na spinning – wędkarstwo spinningowe Szczupak z katamaranu na spinning – wędkarstwo spinningowe
Jak łowić okonie na rzece – wędkarstwo spinningowe Jak łowić okonie na rzece – wędkarstwo spinningowe

Dodaj odpowiedź